Komunistyczna przeszłość sędziego Trybunału Konstytucyjnego często budzi kontrowersje, z czego Stanisław Piotrowicz musi często się tłumaczyć. W czwartek polityk był gościem w programie "O co chodzi" na antenie TVP Info i znów odniósł się do swojej pracy podczas stanu wojennego.
Czytaj także: Poznajesz go? Mieszka z polską żoną w Szwecji
Karczewski o komunistycznej przeszłości: "Został zdegradowany"
Jak mówił w programie, kiedy pełnił funkcję prokuratora, "otwarcie krytykował stan wojenny" i jemu się to "nie podobało". Jak mówi, za taką krytykę został zdegradowany z prokuratury wojewódzkiej do rejonowej.
Dodał, że w tym okresie zajmował się jedynie napadami, kradzieżami, czy zabójstwami, a nie pracował przy sprawach politycznych. - Za to zostałem zdegradowany. Wtedy szykanowano mnie i wysyłano po różnych delegacjach – powiedział na antenie TVP polityk.
"Dostał Brązowy Krzyż zamiast srebrnego"
Prawdziwość tych słów podważa wiele komentatorów w mediach społecznościowych. Jak napisał dziennikarz WP Patryk Słowik, degradacja polegała na tym, że w 1984 r. dostał Brązowy Krzyż Zasługi, "a przymierzali go do srebrnego".
Stanisław Piotrowicz od 1978 należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Był członkiem egzekutywy PZPR w Prokuraturze Wojewódzkiej i Rejonowej w Krośnie, a także kierownikiem szkolenia partyjnego i społecznym inspektorem pracy.
Czytaj także: TSUE. Jest wyrok w sprawie Polski
Piotrowicz "pracownik pilny i zdyscyplinowany"
Podczas stanu wojennego był autorem aktu oskarżenia przeciwko działaczowi opozycji Antoniemu Pikulowi, oskarżonemu o kolportaż wydawnictw drugiego obiegu. W 1984 zwierzchnicy służbowi stwierdzili, że "jest pracownikiem pilnym i zdyscyplinowanym, ambitnym i wydajnym. Powierzone mu obowiązki wykonuje prawidłowo".
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.