Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...

Ceny dobijają Brytyjczyków. Niektórzy jedzą karmę dla zwierząt

75

Sytuacja materialna niektórych Brytyjczyków jest dramatyczna. Jak informuje w rozmowie z BBC działacz społeczny z 20-letnim doświadczeniem ubodzy ludzie w Wielkiej Brytanii muszą jeść nawet... karmę dla zwierząt. Inni próbują są zmuszani do podgrzewania jedzenia na kaloryferze.

Ceny dobijają Brytyjczyków. Niektórzy jedzą karmę dla zwierząt
Miska z psią karmą. Zdjęcie ilustracyjne. (Pixabay)

Mark Seed prowadzi obecnie społeczny projekt żywnościowy w Trowbridge we wschodnim Cardiff w Walii. Trowbridge leży w miejscu, które Seed nazywa "łukiem biedy". To obszar z problemami endemicznymi ciągnący się na wschód i zachód od stolicy Walii.

Jestem zszokowany faktem, że są ludzie, którzy jedzą karmę dla zwierząt. Inni ludzie próbują podgrzać jedzenie na kaloryferze. To są szokujące historie, które w rzeczywistości są prawdą - przyznaje Mark Seed w rozmowie z BBC.

Borykające się z ogromnymi problemami gospodarstwa domowe nie mieszczą się już tylko na obszarach od dawna kojarzonych z ubóstwem - ostrzega organizacja charytatywna. Zdaniem wolontariuszy polityka musi koncentrować się na ludziach, a nie na miejscach.

Cardiff to kwitnące miasto, jednak istnieją obszary deprywacji, które są po prostu nie do zaakceptowania - mówi Mark Seed w rozmowie z BBC.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zimowa fala uchodźców z Ukrainy? Ekspert nie ma wątpliwości

Mark Seed twierdzi, że ludzie muszą o wiele więcej pracować, by pozwolić sobie na zaspokojenie podstawowych potrzeb. Kryzys rosnących cen energii, paliw i żywności spowodował, że niektórzy nie mogą sobie pozwolić nawet na jedzenie lub na ogrzewanie domu.

Przez długie lata zachodnia Walia otrzymywały dodatkowe środki z UE, ponieważ należały do ​​najbiedniejszych części Europy, ale Cardiff nie zostało uwzględnione, ponieważ pod względem przeciętnego poziomu życia stolica była dość zamożna.

Organizacja charytatywna The Bevan Foundation prowadzona przez Victorię Winkler ostrzega przed niebezpieczeństwem tworzenia stereotypów dotyczących dużych obszarów i miast jako ubogich lub dobrze prosperujących.

Stereotyp jest taki, że Cardiff jest zamożne, a Doliny biedne, a te liczby pokazują, że absolutnie tak nie jest – powiedziała. - Są dzielnice w Cardiff, które są dobrze prosperujące, tak, ale także można spotkać duże obszary Stolicy Walii, w których ludzie nie radzą sobie tak dobrze - dodała.

Mieszkająca w okolicy od 28 lat Elizabeth Williams mówi, że ​​cały czas słyszy o rodzinach, które pracują niemal nieustannie, ale nie stać ich na zaspokojenie podstawowych potrzeb swoich dzieci.

To łamie serce, ponieważ niektórzy z nich są w gorszej sytuacji niż inni i muszą ciągle walczyć, aby utrzymać siebie i swoje dzieci przy zdrowych zmysłach – powiedziała.
Autor: ESO
Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Wybrane dla Ciebie
Wyniki Lotto 17.01.2025 – losowania Euro Jackpot, Multi Multi, Ekstra Pensja, Ekstra Premia, Mini Lotto, Kaskada
Awantura turystów w Tajlandii. "Polacy, nie róbcie tak"
Donald Tusk: Ochrona granic to święty obowiązek każdego rządu
Dwa tysiące osobników. To miasto zalały dziki
800+ dla Ukraińców. Trzaskowski: jeśli mieszkają i płacą podatki w Polsce
Prorosyjscy hakerzy zaatakowali na Whatsappie. Wystarczyło jedno kliknięcie
Denerwuje cię Danielle Collins? Novak Djoković ma zupełnie inne zdanie
GRU szkoli dywersantów. Tak Rosjanie planują kolejne operacje w Europie
Kontrowersyjna wymiana Birmy z Rosją. To junta wysłała za myśliwce
Fenomenalna Izabela Marcisz. Drugie złoto na Uniwersjadzie w Turynie
Starcie gigantów. Świątek kontra Raducanu w Australian Open
Archeolodzy wprost zaniemówili. Niesamowite odkrycie w Pompejach
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić