23-letnia Marlena Pizoń z Krakowa cierpi na rzadką chorobę genetyczną. Dystonia miokloniczna objawia się drżeniem kończyn, nieskoordynowaną mową czy chwiejnym krokiem. To właśnie to utrudnia pięknej kobiecie życie.
Nadzieję daje jej wszczepienie stymulatora do mózgu. Niestety, operacja jest bardzo droga i niestety - nierefundowana. Żeby wszystkiego nie było za mało, kobieta zaszła w ciążę a partner okazał się katem. Sąd zdecydował, że musi odebrać jej dziecko.
Czytaj też: Tylko pozazdrościć. Tak mieszka Ola Kwaśniewska
Sąd uznał, że w moim stanie nie dam rady dobrze zaopiekować się synkiem. Zgodziłam się, bo sama czułam, że tak będzie dla niego najlepiej. Odzyskam dziecko, jak stanę na nogi. Do tego jednak muszę najpierw przejąć panowanie nad swoim ciałem. Teraz zdarzają się okresy, w których nie jestem w stanie wydusić z siebie słowa ani przenieść kubka z herbatą. Szansą na normalność jest operacja, do której zostałam zakwalifikowana. Muszę jednak uzbierać na nią ponad 100 tysięcy złotych - mówi zrozpaczona kobieta.
Historia tragiczna od samego początku
Choć objawy tej choroby miała od wczesnych lat dziecięcych, to diagnozę usłyszała dopiero w wieku 15 lat. Mimo że na tę samą chorobę cierpi jej ojciec i dwójka z czworga rodzeństwa.
Ojciec chorobę zapijał. W domu się nie przelewało. Dziewczyna postanowiła wyprowadzić się do chłopaka. Wszystko, od czego uciekała jednak spotkało ją ponownie - alkohol, przemoc fizyczna. Postanowiła wziąć synka i wyprowadzić się. Tułała się po domach samotnej matki.
Nadzieja umiera ostatnia
Synek Pablo trafił tymczasowo do rodziny zastępczej. Kobieta może go odwiedzać i dzwonić do niego. To właśnie chęć odzyskania dziecka tak bardzo napędza ją do życia. Marzy o tym, by mieć operację i żyć normalnie. A zaraz potem - odzyskać synka.
Mimo choroby pracuje jako pomoc krawcowej. Niestety, takie pieniądze nigdy nie wystarczą, by uzbierać tak dużą kwotę. Na pomoc rodziny też nie ma niestety co liczyć.
Czytaj też: Włochy. Pracownik szpitala przez 15 lat nie przychodził do pracy. Przez cały czas pobierał wynagrodzenie
Nie mogę też prosić o pomoc rodziny, bo oni sami potrzebują pomocy. Stąd zgłaszam się o pomoc do innych - mówi.
Marlena Pizoń jest podopieczną fundacji Siepomaga, która zweryfikowała jej zbiórkę i sytuację. Chorej można pomóc, wpłacając 1 proc. podatku na KRS Siepomaga (numer KRS 0000396361, cel szczegółowy: 0103986 Marlena) lub poprzez zbiórkę - KLIK.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.