Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Mateusz Kaluga
Mateusz Kaluga | 

Co może zrobić Rosja w 2030 roku? Niemiecki wywiad bije na alarm

Niemieckie służby wywiadowcze biją na alarm w związku z rosnącą aktywnością Rosji. Szef niemieckiej Federalnej Służby Wywiadowczej Bruno Kahl twierdzi, że siły Kremla mogą zaatakować NATO do 2030 roku. Dmitrij Pieskow odpowiadając stwierdził, że to Sojusz dąży do konfliktu z Rosją.

Co może zrobić Rosja w 2030 roku? Niemiecki wywiad bije na alarm
Pieskow odpowiedział na informacje niemieckiego wywiadu. (Getty Images)

Niemieckie służby wywiadowcze coraz częściej wskazują na rosnące zagrożenie ze strony Rosji. Bruno Kahl, przewodniczący niemieckiej Federalnej Służby Wywiadowczej, podczas posiedzenia Bundestagu, ostrzegł, że Rosja może w najbliższych latach stanowić bezpośrednie zagrożenie militarne dla NATO.

W jego ocenie, rosyjskie wojska będą w stanie przeprowadzić atak na Sojusz już przed końcem tej dekady. Jak zauważył, "Kreml widzi w Niemczech przeciwnika", głównie z powodu wsparcia, jakiego Berlin udziela Ukrainie od czasu agresji Rosji w 2022 roku - donosi "Bild".

Kahl dodał, że działania Władimira Putina nie ograniczają się wyłącznie do konfliktu na Ukrainie. Prezydent Rosji dąży bowiem do "stworzenia nowego porządku światowego". Rosyjskie służby wywiadowcze mają testować nieustannie granice wytrzymałości Zachodu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Majka Jeżowska dzięki treningom do programu schudła aż 5 kilogramów. Jak się czuje?

Podobne obawy wyraził Thomas Haldenwang, prezes Federalnego Urzędu Ochrony Konstytucji, który podkreślił, że w Niemczech obserwuje się wzrost agresywnej działalności rosyjskich służb wywiadowczych. Haldenwang zauważył, że rosyjska aktywność szpiegowska i sabotażowa przybiera na sile, zarówno pod względem jakości, jak i ilości. Rosja intensywnie stara się zdobyć informacje dotyczące dostaw broni do Ukrainy, projektów zbrojeniowych lub szkoleń, które prowadzi Bundeswehra.

Rosja ze swoją infrastrukturą militarną nigdy nie zbliżała się do NATO. Ten proces wyglądał zawsze odwrotnie. Chodzi o fale rozszerzeń NATO i zbliżanie się infrastruktury wojskowej NATO do granic Federacji Rosyjskiej. To pokazuje jasno, kto stanowi zagrożenie dla kogo - w ten sposób do słów Niemców odniósł się rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Zrobił to w czasie spotkania z dziennikarzami.

Dodał, że twierdzenie, że "rosyjskie siły zbrojne stanowią zagrożenie dla kogokolwiek, jest błędne, nielogiczne i przeczy całemu biegowi historii" - pisze Wirtualna Polska.

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Wybrane dla Ciebie
Chleb ze smalcem za 25, kiełbasa za 30. Ceny w Zakopanem
Zaginęła prawniczka z Lublina. Rodzina zwróciła się z apelem do kierowców
Termin mija w niedzielę. Koniec TikToka w USA
Jeździsz samochodem? Do tych miast lepiej się nie wybieraj
Przyrodnicy załamani. Ktoś zastrzelił Merle
Ludzie lądują w szpitalach w dwóch krajach. Winne borówki z Polski?
Eksperci nie mają wątpliwości. To najdroższe pożary w historii Kalifornii
Wielka akcja policji. Potrwa kilka tygodni
Już nie weźmie słoików. Znana emerytka leci do Chorwacji
Naukowcy proponują nową definicję otyłości. To koniec BMI?
Dramatyczne sceny w Biedronce. Mogło dojść do tragedii
Ochotniczka zginęła na wojnie. Jej zdjęcie widział cały świat
KOMENTARZE WYŁĄCZONE
Sekcja komentarzy coraz częściej staje się celem farm trolli i polem do dezinformacji. Dlatego zdecydowaliśmy się wyłączyć możliwość komentowania pod tym artykułem.
Redakcja o2.pl
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić