Takie jedzenie najbezpieczniej będzie od razu wyrzucić. Nikt nie chce przecież ryzykować zatrucia. Jeśli muchy są w stanie w zaledwie sekundę przenieść na jedzenie tyle zarazków, to co stanie się, gdy posiedzą na nim choć chwilę dłużej?
Już trzy sekundy później sytuacja jest jeszcze bardziej obrzydliwa. Otóż, owady te siedząc na jedzeniu tak "długo" wymiotują na nie swoimi enzymami trawiennymi. Najczęściej jednak ludzie nie przejmują się niechcianym gościem, przepędzają muchy i zjadają te niezbyt apetycznie brzmiące substancje wraz ze swoim posiłkiem.
Na swoich odnóżach i skrzydłach są w stanie przenosić nawet takie choroby, jak cholera, dyzenteria czy dur brzuszny. Lepiej więc unikać jedzenia tego, na czym siadały - komentuje Ron Harrison, dyrektor firmy Orkin zajmującej się zwalczaniem insektów.
Dlaczego muchy wymiotują na swoje własne jedzenie? Jest tak dlatego, że owady te nie są w stanie przeżuwać. Muszą więc najpierw wyrzucić na pokarm enzymy trawienne. Później pochłaniają je wraz z pożywieniem i w ten sposób radzą sobie z żuciem.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.