Bogdan Kicka| 

Czegoś takiego nie widzieliście. Była godz. 11 na plaży w Grzybowie

404

Wakacyjny wypoczynek nad Bałtykiem nieodłącznie wiąże się z kolorowymi parawanami. Te budzą jednak mieszane uczucia. Tym razem jeden z plażowiczów w Grzybowie przeszedł samego siebie. Powiedzieć, że uprawiał parawaning, to jak nie powiedzieć nic. On po prostu poszedł na całość.

Czegoś takiego nie widzieliście. Była godz. 11 na plaży w Grzybowie
Widok z plaży w Grzybowie (WebCamera)

Parawany na stałe wpisały się w krajobraz polskiego wybrzeża. Te kolorowe osłony, na każdej plaży są nieodłącznym elementem nadmorskiego wypoczynku.

Parawany mają chronić przed wiatrem, dawać poczucie prywatności oraz stanowić swojego rodzaju ogrodzenie. Spacerując po plażach, można zauważyć imponujące konstrukcje z parawanów, które często pojawiają się wraz z pierwszymi promieniami słońca, gdy turyści usiłują zająć jak najlepsze miejsca do wypoczynku.

Mimo że wielu ceni sobie ten sposób zabezpieczania przestrzeni, są osoby, które uważają, że ogranicza to dostęp do plaży innym użytkownikom. Ratownik medyczny, Paweł, z którym rozmawiało o2.pl, podkreślił, że podczas akcji ratunkowej w Stegnie w 2022 roku, służby miały problem z dotarciem do zasłabłego mężczyzny właśnie przez gęsto ustawione parawany.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Jak wybrać dobry parawan plażowy. Sprawdź, czym się kierować przy zakupie

Była godz. 11 na plaży w Grzybowie

Była godz. 11 na plaży w Grzybowie, kiedy kamera monitoringu zarejestrowała niecodzienny widok. Otóż jeden z plażowiczów rozstawił parawan tuż przy morzu. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że w środku stał... rozstawiony namiot.

Trzeba przyznać, że ludzka pomysłowość nie zna granic. To już jest zdecydowanie wyższy level osłony i ochrony przed wiatrem, piaskiem i turystami (o czymś jeszcze zapomnieliśmy?).

Kary za nieprawidłowe rozstawienie parawanów

Ale parawany to nie tylko korzyści. Okazuje się bowiem, że za ich niewłaściwe używanie można otrzymać wysoką karę pieniężną. Specjaliści podkreślają, że plaża jest miejscem publicznym i ustawienie parawanu nie sprawia, że grunt staje się naszą własnością. Właśnie dlatego, jeśli ograniczamy znacząco dostęp do plaży lub naruszamy miejscowy regulamin, grozi nam kara nawet do 500 zł. Ukarani możemy być też wtedy, gdy blokujemy przejście ratownikom.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić