Z tego powodu, już od kilku lat kościoły katolickie w Polsce, dołączają do programu "Noc konfesjonałów". Jest to odpowiedź na coraz większe trudności z zagospodarowaniem czasu przez wierzących na odwiedziny świątyni. Z tego też powodu, wydarzenie to jest skierowane przede wszystkim do pracujących.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Zakłada ona wydłużone "godziny pracy" kościołów. Na wierzących w świątyniach czekać będą księża, którzy umożliwią im podejście do spowiedzi. Ta jest niebywale ważnym elementem, szczególnie w okresie świąt Wielkanocnych.
W nocy nie ma pośpiechu, jest cisza, miasto śpi. W kościele, w półmroku, człowiek jest sam na sam z Bogiem – opowiada o projekcie XIV "Noc Konfesjonałów" Katolickiej Agencji Informacyjnej koordynator wydarzenia ksiądz Grzegorz Adamski.
Kościoły w Polsce chcą zadbać o zapominalskich
W XIV "Nocy Konfesjonałów" udział zapowiedziało już udział kilka świątyń z największych miast w Polsce. Nie zabrakło też i tych z nieco mniejszych miejscowości, czy nawet z zagranicy. Organizatorzy bez wątpienia liczą, na powtórzenie zeszłorocznego sukcesu. Wówczas w wydarzeniu udział wzięły 234 parafie.
O wszystkich szczegółach projektu, wierzący będą mogli się dowiedzieć z dedykowanej aplikacji. Znaleźć na niej można m.in. historię projektu w liczbach, adresy parafii biorących udział w akcji, czy godziny spowiedzi.
W aplikacji nie zabrakło również kilku pomocnych informacji. Wierzący dowie się z niej, jakie są warunki dobrej spowiedzi, ale też będzie mógł skorzystać z modlitewnika. Co więcej, po udanej spowiedzi, dostępna jest także opcja, w której możliwe będzie zapisanie danej pokuty z datą spowiedzi.
Organizatorzy wciąż zbierają zapisy chętnych parafii do tegorocznej edycji. Niezmiennie od ilości biorących udział w akcji, jest czas trwania całego wydarzenia, które będzie mieć miejsce w czasie Wielkiego Tygodnia.