Mężczyzna przebywa w jednej z szalup ratunkowych umieszczonych na górnym pokładzie jednostki, przez co dostęp do niego jest utrudniony.
Czytaj więcej: Niemiecka prasa zachwycona Polską. "Prześcignęła Chiny"
Policjanci interweniują w związku z kryzysem emocjonalnym – poinformowała oficer prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, nadkom. Mirosława Rudzińska w rozmowie z Polską Agencją Prasową.
Negocjatorzy policyjni podjęli działania już w sobotę wieczorem, kiedy to zaalarmowano służby o trudnej sytuacji na promie. Rzecznik dodaje, że funkcjonariusze chcą jak najszybciej oddać go w ręce służb medycznych.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Funkcjonariusze ustalili już tożsamość mężczyzny, jest obywatelem Polski. Śledczy podejrzewają, że mężczyzna był jednym z pasażerów, którzy przybyli do Świnoujścia promem w sobotę po południu z Trelleborga. Pomimo zakończonego rejsu i przybycia do portu, mężczyzna nie opuścił jednostki, pozostając na jej pokładzie uzbrojony w nóż.
Czytaj więcej: "Policzek wymierzony papieżowi". Głośno o Jędraszewskim
Zdarzenie opóźniło zaplanowany rejs promu, który miał wyruszyć w nocy o godzinie 1. Jednostka pozostaje zacumowana przy nabrzeżu, a ruch w terminalu promowym w Świnoujściu jest utrudniony. Na niedzielę zaplanowanych było jeszcze kilka rejsów do Szwecji obsługiwanych przez trzech różnych armatorów.
Staramy się utrzymać normalną sytuację, żeby inne promy mogły wypływać. Z utrudnieniami, ale wypływają – powiedziała Weronika Gocłowska, rzeczniczka prasowa Zarządu Morskich Portów Szczecin – Świnoujście w rozmowie z PAP.
Gdzie szukać pomocy w kryzysie psychicznym?
- Antydepresyjny Telefon Forum Przeciw Depresji (czynny w środę i czwartek w godz. 17-19) – tel. 22 594 91 00,
- Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym (całodobowo) – tel. 116 123,
- Telefon Zaufania dla Mężczyzn (w każdy poniedziałek, wtorek i środę w godz. 17-19) – tel. 608 271 402,
- Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym (całodobowo, 7 dni w tygodniu) – tel. 800 70 2222,
- Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży (całodobowo, 7 dni w tygodniu) – tel. 116 111,
- Telefon Zaufania Dla Mężczyzn Instytutu Przeciwdziałania Wykluczeniom (czynny we wtorki i środy od 17 do 19. W czwartki od 19 do 21) – tel: 608 271 402,
- Antydepresyjny Telefon Zaufania ITAKA (czynny w poniedziałek i wtorek w godz. 15-20) – tel. 22 484 88 01.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.