Wyrok w sprawie niezrównoważonego ojca zapadł w sądzie rejonowym dla Łodzi - Śródmieścia. Jak wynika z zeznań w sprawie, po niezdanym egzaminie syna, mężczyzna miał "chwycić go za gardło i podduszać". Używał też wobec niego wulgaryzmów.
Miał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Odwiózł syna na egzamin z prawa jazdy
Okazało się, że osobiście przywiózł syna na egzamin z prawa jazdy mimo, że miał odebrane uprawnienia do prowadzenia pojazdów mechanicznych. A decyzję o tym wydał wcześniej ten sam sąd, w którym teraz toczyła się sprawa pobitego egzaminatora.
Czytaj także: 10 tys. zł kary. Oto co zrobił kierowca z Elbląga
Okazuje się, że to precedensowy wyrok, bo egzaminatorzy często padają ofiarami wyzwisk i poniżania ze strony niezadowolonych z negatywnego wyniku egzaminu na prawo jazdy kursantów.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Wulgarne wyzwiska czy grożenie śmiercią przez egzaminowanych to jest niemal codzienność w branży egzaminatorów, agresywne zachowania też. - cytuje Radosława Banaszkiewicza, kierownika zespołu egzaminatorów w łódzkim WORD "Dziennik Łódzki".
Ojciec kursanta za atak na funkcjonariusza na terenie WORD decyzją sądu otrzymał karę grzywny w wysokości 21 tysięcy złotych i dodatkowo tysiąc złotych nawiązki, ale wiele tego typu spraw nigdy nie trafia przed oblicze sądu, ani nie jest nagłaśniane w mediach.
Czytaj także: Jechał pijany. Zapomniał o jednym
Sam musiałem ratować kolegę, który został napadnięty przez egzaminowanego. Ostatnio kursant groził mi wulgarnie śmiercią za oblany egzamin w sytuacji, gdy popełnił ewidentny błąd nie zatrzymując się przed przejazdem kolejowym, a taki przejazd na egzaminie musi być zaliczony bezbłędnie. Ale agresja słowna czy fizyczna egzaminowanych bierze się z negatywnego i ciągle niestety utrwalanego stereotypu egzaminatora, jako "skorumpowanego", który na pewno oblewa specjalnie, żeby więcej zarobić. - tłumaczy w tym samym wywiadzie Banaszkiewicz.
I przy okazji podkreśla, że egzaminatorzy przecież nic nie zarabiają na niezaliczonych egzaminach.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.