aktualizacja 

Duże zmiany w przychodniach. Teraz łatwiej zarejestrujesz się do lekarza

32

W publicznych przychodniach zdrowia rozpoczął się pilotaż nowego systemu rejestracji na wizytę u lekarza, a także konkretne badania. Pacjenci wykorzystają do tego celu system centralnej rejestracji elektronicznej, na który czekali latami. Niestety, na ten moment jednak ta funkcjonalność będzie mocno ograniczona.

Duże zmiany w przychodniach. Teraz łatwiej zarejestrujesz się do lekarza
Umawianie się na wizyty u lekarza wkrótce stanie się znaczne łatwiejsze. (Adobe Stock)

Obecnie system rejestracji do lekarza wiąże się dla wielu pacjentów z dużym testem cierpliwości. W znakomitej większości przypadków umawianie wizyty odbywa się telefonicznie, co wielokrotnie wiąże się z długim czasem oczekiwania. Niebawem sytuacja ma jednak ulec zmianie.

Ministerstwo zdrowia startuje bowiem z pilotażem systemu e-rejestracji. Pozwoli on na zapisywanie się na wizyty, a także ich odwoływanie przez internet w systemie, który obejmuje swoim zasięgiem cały kraj.

Startuje e-rejestracja. Na razie w ograniczonej wersji

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nowa metoda podawania leków. Rewolucyjna technologia opracowana przez polską firmę

System CeR (centralna elektroniczna rejestracja) pozwoli na samodzielne wyszukanie interesujących nas terminów a także placówek świadczących opiekę zdrowotną. Na razie jednak z tego rozwiązania skorzystają tylko wybrani pacjenci.

Pilotaż systemu obejmie bowiem wizyty u kardiologa, a także zapisy na cytologię i mammografię. E-rejestracja będzie więc dotyczyć programu profilaktyki raka piersi oraz szyjki macicy.

Zapisu na badania bądź wizytę dokonamy za pośrednictwem Internetowego Konta Pacjenta (IKP). Tam będziemy mogli zgłosić zapotrzebowanie na wizytę, a gdy po 40 dniach od zgłoszenia nie pojawi się wolny termin, taka osoba zostanie umieszczona na liście oczekujących.

Pilotaż systemu e-rejestracji ma potrwać do 30 czerwca 2025 r. Jeszcze przed końcem przyszłego roku obowiązkowa rejestracja elektroniczna ma zostać wdrożona w odniesieniu do wszystkich specjalności oraz badań dostępnych w publicznej służbie zdrowia.

Autor: ACG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić