Jakub Artych
Jakub Artych| 

Dwie mamy skazane w Wielkiej Brytanii. Mają łącznie 11 dzieci

65

Donna Conniff, 40-letnia matka szóstki dzieci, została skazana na dwa lata więzienia za rzucenie cegłą w policjantów i zachęcanie młodego chłopca do ataku na funkcjonariuszy podczas zamieszek skrajnej prawicy w Anglii. Podobny los spotkał inną matkę 38-letnią Lisę Bishop.

Dwie mamy skazane w Wielkiej Brytanii. Mają łącznie 11 dzieci
Dwie mamy skazane w Wielkiej Brytanii. (Getty Images, Policja, gavmac)

Jak podaje "The Guardian", Donna Conniff tłumaczyła, że znalazła się na miejscu zamieszek przypadkiem i wyrażała skruchę. Sędzia Francis Laird KC uznał jednak jej zachowanie za haniebne i osądził ją jako "stałą uczestniczkę" tych wydarzeń, wymierzając karę pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, że 40-latka rzuciła cegłą w policyjną furgonetkę, a drugą w policjantów, gdy tłum wpadł w amok w Hartlepool 31 lipca. Matka, zidentyfikowana później na monitoringu, również podała dziecku cegłę i zachęcała je, aby zrobiło to samo.

Lisa Bishop z kolei, która ma pięcioro dzieci, została skazana na 26 miesięcy więzienia po tym, jak 3 sierpnia zaatakowała hotel, w którym przebywały osoby ubiegające się o azyl w Bristolu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Tłumy w Gdyni. "To był niezły odlot"
W trakcie zamieszek celem ataków były nieruchomości, wybijano szyby, uszkadzano sklepy i pojazdy. Twoje zachowanie i zachowanie innych wokół ciebie było naprawdę haniebne - powiedział sędzia, argumentując swój wyrok.

Zamieszki w Middlesbrough doprowadziły do ław sądowych także matkę i córkę; 52-letnią Amandę Walton i 24-letnią Megan Davison. Obie kobiety, które nie przyznały się do winy, oskarżone są o różne akty przemocy, włącznie z atakiem na samochód.

Jej partner, Jake Wray, został oskarżony o zakłócanie porządku publicznego. Także Nevey Smith, która przyprowadziła na demonstracje swoje roczne dziecko, przyznała się do zarzutu zamętu publicznego.

Narastające napięcia w Wielkiej Brytanii

Demonstracje, które ogarnęły Anglię po tragicznej śmierci trzech dziewcząt w Southport, charakteryzowały się antyimigranckimi i islamofobicznymi hasłami.

Sędzia podkreślił, że uczestnicy takich zamieszek, którzy dają wyraz swoim ekstremistycznym poglądom i wprowadzają strach oraz nieporządek, muszą spodziewać się surowych konsekwencji, w tym wyroków więzienia.

Po kilku tygodniach zamieszek policja w Wielkiej Brytanii przedstawiła bilans. Aresztowała ponad 1200 osób, a 474 z nich zostało oskarżonych.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić