Przy współpracy wspólnoty mieszkaniowej, urzędu miasta i Nadleśnictwa Bydgoszcz powstał ekologiczny mural na ul. Szubińskiej 22 w Bydgoszczy. Mural ma niespełna 12 metrów szerokości i ponad 34 m wysokości.
Z lekką nieśmiałością pochwalimy się nowym muralem w Bydgoszczy, który powstał przy współpracy wspólnoty mieszkaniowej, urzędu miasta i Nadleśnictwa Bydgoszcz. Mural jest ekologiczny - użyliśmy farb fotokatalitycznych, które wyłapują zanieczyszczenia z powietrza - czytamy na Twitterze Lasów Państwowych.
Mural jest wykonany farbami fotokatalitycznymi, które są skuteczne w usuwaniu zanieczyszczeń gazowych typu miejskiego i przemysłowego takich jak: dym tytoniowy, dwutlenek siarki czy tlenek węgla.
W wyniku przebiegu procesu fotokatalitycznego zachodzącego w obecności światła i tlenu (zawartego w powietrzu), zanieczyszczenia atmosferyczne, stykając się z pomalowanymi powierzchniami ulegają utlenieniu, przekształcając się w substancje nieszkodliwe dla zdrowia i środowiska naturalnego.
Im większa powierzchnia pokryta jest farbą fotokatalityczną, tym też szybciej następuje ich usuwanie z otoczenia.
Ekologiczny mural w Bydgoszczy przedstawia cykl życia drzewa oraz korzyści płynące z lasu. To już drugi ekomural w tym mieście. Wcześniej powstał na szczycie wieżowca przy ul. Feliksa Nowowiejskiego 1.
Czytaj także: 3-latek bohaterem. Uratował swoją mamę dzięki kreskówce
"Piękny", "Bardzo ładny", "Na większości bloków powinien być jakiś mural. Miasto byłoby ładniejsze i bardziej kolorowe" - piszą internauci.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.