Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
oprac. Arkadiusz Jastrzębski | 
aktualizacja 

Ewakuacja w Skórczu. Ryzyko wycieku amoniaku

2

Władze Skórcza zarządziły ewakuację Osiedla Leśnego. Chodzi o zagrożenie związane z możliwością rozszczelnienia się zbiornika z amoniakiem na terenie zakładu, który zaczął płonąć jeszcze w nocy. Straż monitoruje sytuację.

Gaszenie pożaru hali magazynowo-produkcyjnej w Skórczu
Gaszenie pożaru hali magazynowo-produkcyjnej w Skórczu (PAP, Marcin Gadomski)

"Zarządzamy ewakuację Osiedla Leśnego, jest duże zadymienie i ryzyko rozszczelnienia amoniaku. Proszę kierować się w kierunku centrum miasta i na Starogard" - głosi wieczorny komunikat służb w Skórczu na Pomorzu.

Rzeczniczka starogardzkiej straży pożarnej mł. bryg. Karina Stankowska wyjaśnia Wirtualnej Polsce, że cały czas monitorowana jest szczelność czterotonowego zbiornika z amoniakiem na terenie zespołu hal magazynowo-produkcyjnych firmy Iglotex.

- W tej chwili nie ma zagrożenia, ale mieszkańcy najbliżej położonego osiedla na czas naszej akcji mogą skorzystać z noclegu, który przygotował samorząd - dodaje rzeczniczka.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Pożar wybuchł około godz. 2 w nocy z niedzieli na poniedziałek. Ogień objął powierzchnię ok. 20 tys. m kwadratowych. Do walki z pożarem skierowano ponad 60 zespołów straży pożarnej z trzech województw.

"Dopiero po zakończeniu czynności przez zespoły straży pożarnej, będzie możliwe dokładniejsze oszacowanie strat" - napisał w oświadczeniu Maciej Włodarczyk, prezes grupy Iglotex.

(Google maps/screen)

Nadal występują utrudnienia na drodze wojewódzkiej nr 214.

Pracujący w nocy w hali magazynowej, ewakuowali się jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zobacz także: Belka chwali minister w rządzie PiS. "W porę podniosła dzwonki alarmowe"
Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Wybrane dla Ciebie
Nie chciał dać pieniędzy. Wstrząsające sceny w Nowym Targu
Zdecydowali się na zablokowanie Facebooka. Podali powody
Pilny apel policji. Szukają zaginionej Anity Hurbańczuk
Sprzedali zatrutą galaretę. Oto co grozi małżonkom
Rosyjskie drony zaatakowały. Mikołajów i Krzywy Róg pod ostrzałem
Kiedy siać koper? Nie zrób tego za wcześnie
Przygotowania do pochówku papieża? "Watykan ma swoje procedury"
Kontrole abonamentu RTV. Wiadomo w jakich godzinach pukają do drzwi
Zaginięcie Beaty Klimek. Policja przed domem Jana Klimka
Pożary w Japonii. Ponad 600 hektarów w ogniu
Leśnik: To nie są "biedne sierotki". Grożą za to surowe kary
Rowerzysta wjechał na pasy. Dramatyczne sceny
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić