Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
oprac. Anna Wajs-Wiejacka | 

"Fałszywe akcenty" Kamali Harris. Eksperci zabrali głos

11

Kamala Harris znalazła się w centrum zainteresowania. Wszystko przez różne akcenty, jakich używa kandydatka na prezydenta w trakcie publicznych wystąpień. Sprawie przyjrzeli się eksperci, którzy wskazują, skąd mogą brać się "fałszywe akcenty" Harris.

"Fałszywe akcenty" Kamali Harris. Eksperci zabrali głos
"Fałszywe akcenty" Kamali Harris. Eksperci zabrali głos. (PAP, JIM LO SCALZO)

Kamala Harris wywołała spore kontrowersje. Wszystko przez używanie przez wiceprezydentkę różnych akcentów podczas kampanijnych wystąpień. Harris, która urodziła się w Kalifornii i część dzieciństwa spędziła w Kanadzie, oskarżana jest o używanie akcentów z różnych regionów USA, a nawet Francji, w zależności od publiczności, do której przemawia. Eksperci sugerują, że może to wynikać z problemów z pewnością siebie kandydatki Demokratów.

Psychoterapeuta Jonathan Alpert w rozmowie z "Daily Mail" wyjaśnia, że zmiany w akcentach mogą mieć dwa główne powody – empatię i chęć dopasowania się. Alpert twierdzi, że Harris może czuć się niepewnie w określonych grupach, co prowadzi ją do zmiany swojego "głównego" akcentu.

Korzystanie z fałszywego akcentu może wynikać z poczucia niepewności w określonej grupie i potrzeby dostosowania się, by być akceptowaną. Możliwe, że czuje, że nie pasuje, więc w skrajny sposób kompensuje to przez zmianę akcentu — stwierdził Alpert.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Stronie Śląskie ma problem z szabrownikami. "Grasują w nocy, nie czają się nic"

Harris była także oskarżana o dopasowywanie swoich inicjatyw politycznych do aktualnych trendów. W 2020 roku podczas protestów po śmierci George’a Floyda poparła ruch "defund the police", co kontrastuje z jej wcześniejszymi kampaniami. W 2010 roku, kiedy startowała na stanowisko Prokuratora Generalnego Kalifornii, jej spoty opierały się na surowej i zdecydowanej retoryce. Zmiany w jej polityce i akcentach mogą wzbudzić wątpliwości co do autentyczności polityczki.

Nie tylko Harris miała z tym problem

Psychoterapeutka Nan Wise, wyjaśnia, że zmiana akcentu jest czymś, co ludzie robią automatycznie, by dostosować się społecznie. - Ludzie są organizmami społecznymi, a niektóre z tych dostosowań są niezamierzone i pojawiają się automatycznie — stwierdziła.

Nieco innego zdania jest Alpert, który wskazuje, że choć Harris może starać się być w ten sposób bardziej wiarygodna przez zmianę akcentu, taki ruch może działać odwrotnie. - Autentyczność jest kluczowa w budowaniu zaufania, a zmiana akcentu może być odbierana jako nieautentyczna — podkreślił specjalista.

Przypadek Kamali Harris nie jest odosobniony. Hillary Clinton również była krytykowana za zmianę akcentu podczas kampanijnych wystąpień w 2015 roku. Dr Yalda Safai, psychiatra z Nowego Jorku, zauważa, że takie zmiany mogą nie przypaść do gustu wyborcom, którzy szukają w politykach autentyczności.

Eksperci podkreślają, że autentyczność jest kluczem do zyskania zaufania wyborców. -Bill Clinton doskonale to opanował, zawsze wydawał się być sobą, niezależnie od publiczności — wskazuje Alpert. Podobnie jest z Donaldem Trumpem, który jest konsekwentny w swoich wypowiedziach i zachowaniach, co przynosi mu akceptację wśród różnych grup społecznych.

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Wybrane dla Ciebie
Naukowcy proponują nową definicję otyłości. To koniec BMI?
Dramatyczne sceny w Biedronce. Mogło dojść do tragedii
Ochotniczka zginęła na wojnie. Jej zdjęcie widział cały świat
Wyniki Lotto 17.01.2025 – losowania Euro Jackpot, Multi Multi, Ekstra Pensja, Ekstra Premia, Mini Lotto, Kaskada
Awantura turystów w Tajlandii. "Polacy, nie róbcie tak"
Donald Tusk: Ochrona granic to święty obowiązek każdego rządu
Dwa tysiące osobników. To miasto zalały dziki
800+ dla Ukraińców. Trzaskowski: jeśli mieszkają i płacą podatki w Polsce
Prorosyjscy hakerzy zaatakowali na Whatsappie. Wystarczyło jedno kliknięcie
Denerwuje cię Danielle Collins? Novak Djoković ma zupełnie inne zdanie
GRU szkoli dywersantów. Tak Rosjanie planują kolejne operacje w Europie
Kontrowersyjna wymiana Birmy z Rosją. To junta wysłała za myśliwce
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić