159 tys. odbiorców pozbawionych jest prądu. Najwięcej w woj. małopolskim (37,2 tys.), lubelskim (35,4 tys.) oraz świętokrzyskim (33,7 tys.). Straż pożarna odnotowała, do 6 rano aż 757 interwencji, najwięcej w w. śląskim i podkarpackim.
W województwie śląskim strażacy interweniowali dotąd aż ponad 280 razy, na Lubelszczyźnie - ponad 70 razy. W samym tylko powiecie krakowskim - kilkanaście. Silny wiatr w wielu miejscach połamał drzewa.
Od poniedziałkowego poranka na drogach panują trudne warunki do jazdy.
Wypadek w Rabce
Do dramatycznie wyglądającego wypadku doszło także w Rabce. Wichura przewróciła tam jedno ze stojących, a ono upadło ono na linię energetyczną i wyrwało z ziemi dwa słupy energetyczne. Pod jednym z nich stało 5-letnie dziecko - informuje "Gazeta Krakowska".
Dziecko zostało uderzone w głowę przez urwany kabel. Trafiło do szpitala. Na szczęście nie stało mu sie nic poważnego.
Poważny wypadek na "19"
Jak informuje lublin112, trudnienia w ruchu występują na drodze krajowej nr 74 w Olbięcinie. Przejazd utrudniają tam powalone drzewa. Z kolei na drodze krajowej nr 19 pomiędzy Strzeszkowicami a Niedrzwicą Dużą doszło do wypadku.
Kobieta, kierująca renault, próbowała ominąć powalone konary i zderzyła się z ciężarówką. Osobówka wpadła do rowu. Dwie osoby podróżujące renaultem trafiły do szpitala.
W Kurowie natomiast wiatr przewrócił przystanek.
Dużo interwencji straży pożarnej jest w powiatach puławskim, kraśnickim, lubartowskim i janowskim. Nieprzejezdny jest szlak kolejowy w Lubartowie. Drzewo przewróciło się na tory w okolicach Lubartowa. Pociąg Lublin - Kołobrzeg stoi w Leonowie.
Bardzo mocno wieje w górach. Na Śnieżce nawet 120 km/h.
Internauci cały czas informują o skutkach wichur w różnych regionach kraju.
Ostrzeżenie przed wiatrem
IMGW wydało ostrzeżenia przed silnym wiatrem i intensywnymi opadami deszczu.
Niemal w całej Polsce będzie choćby przelotnie padać.
W ciągu dnia należy uważać na porywisty wiatr, który może osiągać od 50 do 70 km/h. W górach może wiać z prędkością nawet 90 km/h. Porywy wiatru odbiją się też na odczuwalnej temperaturze. Słupki rtęci na przeważającym obszarze kraju pokażą od 12 do 14 stopni Celsjusza.
Sprawdź prognozę dla swojego regionu na pogoda.wp.pl.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl