Produkująca słone przekąski firma Aksam poinformowała, że nie prowadzi żadnych zbiórek publicznych na rzecz odbudowy strawionym pożarem hal. Komunikat przedstawiciele firmy z Malca jest odpowiedzią na pojawiające pojawiających się w sieci zbiórki. Właściciel prosi internautów o ostrożność i niewpłacanie żadnych pieniędzy.
Prosimy o zachowanie ostrożności i niewpłacanie datków na cele charytatywne związane z naszą firmą. Zbiórki mogą okazać się oszustwem i próbą wyłudzenia pieniędzy — cytuje wydany przez firmę komunikat portal strefabiznesu.pl.
Adam Klęczar, właściciel Aksamu, w rozmowie z "Gazetą Krakowską" dziękował strażakom za akcję, dzięki której udało się uratować trzecią, największą halę produkcyjną. Jak podkreślił, to pozwala z "nadzieją patrzeć w przyszłość". Jak podkreślił, firma wciąż dysponuje starymi halami, w których 32. lata temu zaczęła się produkcja "Paluszków Beskidzkich".
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Niestety skutkiem pożaru będą zwolnienia. Przed tragedią firma zatrudniała blisko 600 pracowników, teraz na zatrudnienie może liczyć 35 proc. załogi. - Pracownicy będą zatrudniani w systemie dwutygodniowym. Potem będzie wymiana załogi. Chcę, żeby każdy miał pracę. Jednak dwutygodniowa praca nie oznacza zmniejszenia wynagrodzenia. Będzie ono pełne — powiedział "Gazecie Krakowskiej" Klęczar.
Dramatyczny pożar w Malcu
Ogień w Aksamie pojawił się ok. 2 w nocy w sobotę 12 lipca. Wszystkim pracownikom udało się w porę ewakuować jeszcze przed przybyciem pierwszych jednostek Straży Pożarnej. Ogień strawił dwie z trzech hal. Trzecia hala ocalała.
Akcja gaśnicza trwała 11 godzin i nie należała do łatwych. Po godzinie od rozpoczęcia runął dach jednej z hal. Później strażacy kilkukrotnie musieli jeszcze kilka razy dogaszać ogień, który pojawiał się pod zawalonymi elementami konstrukcyjnymi.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.