O sprawie poinformował portal Gniezno24.com. W niedzielę, 23 kwietnia, w pobliżu jednego z bloków przy ul. Cymsa w Gnieźnie (woj. wielkopolskie), przechodnie zauważyli ranną nastolatkę. Dziewczyna potrzebowała pilnej pomocy medycznej.
Przechodnie wezwali na miejsce karetkę pogotowia. Nastolatkę przewieziono do szpitala dziecięcego w Poznaniu.
Jak się okazało, dziewczyna miała wypaść z okna swojego mieszkania, a mieszka na trzecim piętrze.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Nieoficjalnie wiadomo, że mogła to być próba samobójcza — poinformował portal Gniezno24.com.
Z informacji przekazanych przez Radio Poznań dowiadujemy się, że dziewczyna ma ciężkie obrażenia.
Gniezno. Nastolatka wypadła z okna, matka z zarzutami
Gdy rozegrały się dramatyczne wydarzenia, w mieszkaniu przebywała matka nastolatki. Kobieta była pijana. Według prokuratury to właśnie matka dziecka miała doprowadzić do tej tragedii.
Z ustaleń dziennikarzy lokalnych mediów wynika, że w środę, 26 kwietnia, kobieta usłyszała prokuratorskie zarzuty.
Matka usłyszała zarzut fizycznego i psychicznego znęcania się nad osobą nieporadną ze względu na wiek, ze skutkiem targnięcia się na własne życie. Z uwagi na dobro małoletniej i tej rodziny więcej szczegółów nie podajemy — poinformował w rozmowie z Radiem Poznań Radosław Krawczyk, zastępca prokuratora rejonowego w Gnieźnie.
To, co wydarzyło się w Gnieźnie, przypomina nam, jak ważne jest, żeby nie pozostawać obojętnym na ból i cierpienie innych osób. Warto podkreślić, że z roku na rok rośnie ilość prób samobójczych wśród młodzieży.
Z oficjalnych danych, opublikowanych w raporcie na stronie rządowej gov.pl wynika, że w 2021 roku 1496 dzieci i nastolatków poniżej 18. roku życia podjęło próbę samobójczą, aż 127 z tych prób zakończyło się śmiercią. W stosunku do 2020 roku jest to wzrost odpowiednio o 77% zachowań samobójczych oraz o 19% śmierci samobójczych.
(...) szczególnie niepokojący jest wzrost dotyczący podejmowania zachowań samobójczych w grupie dziewczynek. W 2021 roku KGP zarejestrowała wzrost o 101% — czytamy w raporcie za lata 2012-2021, sporządzonym na podstawie danych Komendy Głównej Policji.
Gdzie szukać pomocy? Kryzysowy bezpłatny telefon zaufania dla młodzieży: 116 111. Dorośli mogą korzystać z kryzysowego bezpłatnego telefonu zaufania 116 123. W obu przypadkach linie są czynne całodobowo, przez siedem dni w tygodniu.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.