Amadeusz Cyganek| 

Górale "stają na głowie". Oto co zrobili dla Arabów

50

Zakopane to jeden z najbardziej ulubionych kierunków turystycznych w Polsce wśród Arabów. Hotelarze i restauratorzy uciekają się do różnorodnych sposobów, by zachęcić gości z Bliskiego Wschodu do odwiedzin. Reklamy w języku arabskim na Krupówkach nie są już niczym zaskakującym.

Górale "stają na głowie". Oto co zrobili dla Arabów
Zakopane. Na Krupówkach pojawiły się reklamy po arabsku (WebCamera.pl, X)

W te wakacje jedną z najliczniejszych grup turystycznych w Zakopanem są Arabowie. Przybysze z Bliskiego Wschodu bardzo chętnie odwiedzają stolicę polskich Tatr, wypełniając podhalańskie pensjonaty, hotele i restauracje. Rodzimi przedsiębiorcy zabiegają o ich względy, bowiem są oni w stanie wydać znacznie więcej pieniędzy od przeciętnego polskiego turysty.

Różnorodne zabiegi mające na celu zachęcenie Arabów do odwiedzin lokali widać chociażby na najpopularniejszym zakopiańskim deptaku - Krupówkach. Uwagę na to zjawisko zwrócił "Tygodnik Podhalański".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Staszek Karpiel-Bułecka dosadnie o turystach korzystających z koni w Zakopanem. "Niektórzy się na mnie wkurzą"

Zakopane. Reklamy po arabsku, menu halal

Portal zaprezentował sytuację w restauracji jednego z hoteli położonego tuż przy Krupówkach. Uwagę turystów przyciągają reklamy w języku arabskim, co widać na krótkim nagraniu umieszczonym na portalu X. "Nasi restauratorzy stają na głowie, żeby przyciągnąć do siebie gości z Bliskiego Wschodu" - pisze "Tygodnik Podhalański".

Dziennikarze gazety zauważają, że nietypowa strategia zdaje egzamin. Obecność menu halal sprawia, że lokal jest pełen gości ze wschodu.

Goście są także zainteresowani oprawą muzyczną towarzyszącą posiłkom. Lokal zrezygnował jednak z tradycyjnej góralskiej oprawy - zamiast tego można na żywo posłuchać peruwiańskiej muzyki.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić