Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...

Grecja. Kreta wstrząśnięta odkryciem w bunkrze. Śmierć giganta nauki

321

Policja z wyspy Kreta w Grecji potwierdza odnalezienie zwłok naukowca światowej sławy. Na ciało natrafiono w bunkrze z czasów II wojny światowej. Profesor biologii molekularnej Suzanne Eaton przyleciała na Kretę, by wziąć udział w konferencji naukowej.

Grecja. Kreta wstrząśnięta odkryciem w bunkrze. Śmierć giganta nauki
(Pxhere)

Zaginięcie profesor Suzanne Eaton zgłoszono 2 lipca. Policja z Grecji poinformowała, że jej ciało odnaleziono 8 lipca w wyniku zakrojonych na szeroką skalę poszukiwań.

Zwłoki znajdowały się na skalistym terenie na wyspie Kreta. Leżały w bunkrze z czasów II wojny światowej. Ciało było nakryte szarym płótnem. Bunkier jest oddalony o około 10 kilometrów od miejsca, w którym ostatnio widziano profesor Suzanne Eaton.

Prowadzimy dochodzenie w sprawie morderstwa - poinformowali BBC News policjanci z Grecji.

Zobacz także: Zobacz także: Wakacje 2019. Oto najpopularniejsze kierunki tego lata

Śledczy twierdzą, że 59-letnia biolożka molekularna została uduszona. Została już przeprowadzona sekcja zwłok. Na ciele pani profesor nie było śladów innych obrażeń. Policja wyjaśnia, czy kobieta zginęła w bunkrze, czy też została zamordowana w innym miejscu i tylko przeniesiono jej zwłoki.

(PAP/EPA, MAX PLANCK INSTITUTE DRESDEN)

Z ogromnym smutkiem i żalem informujemy o tragicznej śmierci naszej najdroższej przyjaciółki i koleżanki, Suzanne Eaton. Jesteśmy głęboko zszokowani i zaniepokojeni tym tragicznym zdarzeniem - napisał w oświadczeniu Instytut Molekularnej Biologii Komórki i Genetyki im. Maxa Plancka.

Biolożka molekularna pochodziła z USA. Na co dzień pracowała w Instytucie Maxa Plancka w Niemczech. Do Grecji przyleciała na konferencję naukową, która odbywała się w portowym mieście Chania na Krecie. Gdy zaginęła, jej rodzina i przyjaciele ufundowali 50 tysięcy euro nagrody za informacje o jej miejscu pobytu.

Profesor Suzanne Eaton była światową sławą w swojej dziedzinie. Miała męża i dwóch synów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Wybrane dla Ciebie
Nietypowy widok w lesie. "Natura potrafi zaskakiwać"
Dwie rosyjskie rafinerie bez ropy? Skuteczny atak Ukrainy
Myje się dwa razy w tygodniu. "Mam obawy, że brzydko pachnę"
Robert Karaś będzie reprezentować azjatycki kraj. "Zrobię to z dumą"
Wjechał na oblodzone jezioro. Auto utknęło na środku
Poruszające sceny. Tak dzieci pożegnały zamordowanego księdza
Pierwsze takie nagranie przelotu Falcona 9. "Potrafi nieźle huknąć"
"Klucz do skutecznej obrony". Mówi, co powinna robić Polska
Nagi mężczyzna w masce zaczepia kobiety. "Wyglądał jak obłąkany"
Rosjanin błagał o litość. Pokazali nagranie w sieci
Wyniki Lotto 21.02.2025 – losowania Euro Jackpot, Multi Multi, Ekstra Pensja, Ekstra Premia, Mini Lotto, Kaskada
Nie żyje dwóch młodych strażaków. To kolejna tragedia w regionie
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić