Klaun-zabójca grasuje po ulicach
"Pennywise" to postać wykreowana w dziele Stephena Kinga pt. "TO" z 1987 roku. Przerażający klaun miał co 27 lat zabijać dzieci w miasteczku Derry w stanie Maine.
Tyle fikcji. Rzeczywisty "Pennywise" pojawił się w okolicach miasteczka Skelmorlie w północnym Ayrshire, gdzie zostawia charakterystyczne dla siebie czerwone balony.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Ma nawet konto na Facebooku pod nazwiskiem Cole Deimos.
Jedyne, co umrze, to wasza wiarygodność
W mitologii greckiej Deimos jest uosobieniem strachu, a jego imię można luźno przetłumaczyć jako "strach".
Wygląda na to, że klaun zaczął się pojawiać w wiosce w 2021 r. Na jego koncie na Facebooku widać, jak skrada się na czworakach przez most i wpatruje się uważnie w ekran, trzymając czerwony balonik.
Twierdzi, że uczył się "w szkole klaunów". Jego najnowszy film nosi tytuł "Wiadomość dla mediów". Zniekształconym męskim głosem kpi z policji, która do tej pory go nie zidentyfikowała.
No cóż, znów trafiłem do wiadomości. Czy powinienem się uśmiechać do kamer moim "ohydnym" uśmiechem? - mówi.
Dodaje, że policja wie o jego wybrykach.
Policja została powiadomiona. Myślicie, że mnie to obchodzi? I tak musieliby mnie najpierw złapać. A to jest wyzwanie. Nazywają mnie "klaunem zabójcą". Zostawcie żarty mnie. Jedyne, co umrze, to wasza wiarygodność - mówi anonimowy klaun w upiornym nagraniu.
Jak myślicie - to nieszkodliwa zabawa, czy ta postać może być realnym zagrożeniem?
Halloween w Polsce - coraz popularniejsze
Już na miesiąc przed samym halloween w sklepach pojawiły się liczne ozdoby i przebrania w klimacie tego dnia. Wbrew pozorom jest na nie zapotrzebowanie - nie tylko ze względu na dzieci, które traktują ten dzień jako okazję do zabawy i zbierania cukierków. Dodatkowym powodem wzrostu popularności halloween w Polsce może być obecność uchodźców z Ukrainy.
W Ukrainie święto zmarłych jest obchodzone tydzień po Wielkanocy. Dlatego dla naszych sąsiadów ze Wschodu obchodzenie halloween nie jest niczym obrazoburczym. Dodatkowo ich rodzime święto jest dniem radosnym, a nie czasem zadumy i szacunku, jak w Polsce.