Tragiczna śmierć nastoletniego syna posłanki Platformy Obywatelskiej Magdalena Filiks odbija się szerokim echem. W związku z tym dramatem konferencję prasową zwołał lider Polski 2050 Szymon Hołownia. Przed siedzibą Telewizji Polskiej w Warszawie zadeklarował, że nie przyjmie już żadnego zaproszenia do TVP Info i Radia Szczecin.
Sprawy zaszły zdecydowanie za daleko (...) Czy wyobrażacie sobie, że podobna sytuacja dotyczy waszego dziecka? Tutaj mieści się największy gruczoł jadowy w Polsce. Te media muszą zostać zmienione i zreformowane. One zagrażają życiu i zdrowiu Polaków - powiedział otwarcie Hołownia.
Następnie zasygnalizował, jak widzi przyszłość mediów państwowych. - Po zmianie władzy, po wygranych wyborach, ta zmiana nastąpi. Nie wiem, czy słusznym postulatem jest ten, żeby wszystko zaorać, doprowadzić do punktu zero. Może tak, ale jednak poszedłbym inną drogą. Chciałbym te media zreformować - dodał.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Na tym jednak nie skończył. Hołownia mówił również o tym, że w najbliższym czasie jego ugrupowanie przedstawi propozycje zakładające likwidację abonamentu RTV i Rady Mediów Narodowych.
Śmierć syna Magdaleny Filiks. Taką narrację przyjmuje TVP
Za śmierć syna Magdaleny Filiks Telewizja Polska obwinia polityków Platformy Obywatelskiej. Przed samobójstwem chłopca media prorządowe twierdziły, że z powodów politycznych krzywdę dziecka "przemilczano" (na co nie ma żadnych dowodów, sprawca został prawomocnie skazany).
W obliczu tragedii przypominana jest publikacja Tomasza Duklanowskiego. W grudniu 2022 roku dziennikarz opisał okoliczności skazania Krzysztofa F., byłego pełnomocnika marszałka województwa zachodniopomorskiego ds. zwalczania uzależnień. Na podstawie podanych w tekście informacji można było łatwo zidentyfikować ofiarę F., wskazano m.in. wiek oraz płeć pokrzywdzonego, a także przynależność polityczną jego matki.
Gdzie szukać pomocy?
Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać ze specjalistą, zadzwoń pod bezpłatny numer:
- 116 111 – całodobowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę,
- 116 123 – całodobowy telefon zaufania dla osób dorosłych Polskiego Towarzystwa Psychologicznego,
- 800 70 22 22 – całodobowy telefon dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym,
- 22 484 88 01 – antydepresyjny telefon zaufania Fundacji ITAKA,
- 22 484 88 04 – telefon zaufania młodych Fundacji ITAKA,
- 800 12 12 12 – dziecięcy telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka.
Listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz też tutaj.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.