O mediach publicznych było w ostatnim czasie bardzo głośno. Wszystko za sprawą zmian kadrowych, jakie w nich zaszły po decyzji nowego ministra kultury i dziedzictwa narodowego, Bartłomieja Sienkiewicza. Polityk odwołał bowiem prezesów Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej. W ich miejsce pojawiły się nowe osoby.
Reforma nastąpiła też w programach informacyjnych. Zamiast dawnych "Wiadomości", wprowadzono "19.30" (TVP1). Wróciły też odświeżone: "Teleekspress" (TVP1) i "Panorama" (TVP2). Całkowicie zmodernizowano kanał TVP Info.
Czytaj więcej: Braun "ma jeszcze większe problemy". Trafi za kratki?
Hołownia jasno o mediach publicznych. Odda głos obywatelom
W środę, 17 stycznia 2024 roku kwestię mediów publicznych poruszył Marszałek Sejmu. Zrobił to za pomocą mediów społecznościowych.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Media są bardziej publiczne niż były przed 15 października. Kolejny krok to budowa polskiego BBC - napisał w serwisie X Szymon Hołownia.
Następnie Marszałek Sejmu przekazał, że zorganizuje "pierwszy w historii Sejmu panel obywatelski, w którym to właśnie obywatele powiedzą, jakich mediów, finansowanych ze środków publicznych, oczekują". Wyjaśnił, że to umożliwi wypracować nową ustawę.
Polacy zasługują na TV i radio wolne od politycznych wpływów - skwitował krótko lider Polska 2050.
Post Marszałka Sejmu cieszył się zainteresowaniem. W krótkim czasie zebrał 2,7 tysiąca polubień. Znalazły się tu głosy za, jak i przeciw pomysłowi podanemu przez Hołownię. - Nie da się stworzyć w 100% niezależnych politycznie mediów publicznych, ponieważ są one finansowane z budżetu państwa - pisała jedna osoba.
W Republice już myślą, że są polskim BBC - żartowała następna.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.