Na cmentarz niewątpliwie warto zabrać sól. Oczywiście nie ma to nic wspólnego z przesądami czy odganianiem złych duchów.
Sól ma swoje praktycznie zastosowanie. Skutecznie odstrasza mrówki i inne insekty. Może również pomóc w usuwaniu chwastów. W tym przypadku warto jednak wziąć pod uwagę, że sól rozprawi się także z pożytecznymi roślinami, których nie chcemy usuwać - podpowiada "Super Express".
Czytaj także: Rosja ma gazu ziemnego pod dostatkiem, ale Rosjanie już nie. Jednak nadal głosują na Putina
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Solą nie powinniśmy posypywać nagrobków. W ten sposób możemy bowiem doprowadzić do uszkodzenia płyty.
Media, reklama, zakupy - Twoja opinia jest dla nas ważna. Wypełnij ankietę i wypowiedz się już dziś.
Warto mieć na uwadze również fakt, że sól przydaje się przy zapalaniu zniczy. Wystarczy rozsypać szczyptę tej substancji wokół knota. Taki ruch przedłuży żywotność zniczy.
Innym patentem na to, by znicz dłużej dawał blask, jest włożenie wkładów do zniczy do zamrażalnika. Niska temperatura sprawi, że wosk stanie się twardszy, co sprawi, że w wolniejszym tempie będzie się topić.
Wszystkich Świętych. Unikaj tych wkładów
Na rynku dostępne są trzy rodzaje wkładów do zniczy. Są to wkłady olejowe, parafinowe, a także woskowe. Okazuje się, że najlepiej wybrać wkłady olejowe. Omijać należy natomiast wkłady woskowe - to najgorszy wybór.
Czas ich palenia jest nawet 4 razy dłuższy niż wkładów parafinowych. Najkrócej natomiast palą się wkłady woskowe - podpowiada profesjonalny kamieniarz z Warszawy z zakładu Szołtun Kamieniarstwo.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.