Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...

Ile osób zostanie zbawionych? Ksiądz z TikToka ma odpowiedź

16

Ksiądz Sebastian Picur zyskał ogromną popularność na TikToku, dzięki czemu przyciągnął uwagę wielu internautów. Jego materiały wideo, które skupiają się na ewangelizacji i rozwiewaniu religijnych wątpliwości, są często oglądane i doceniane. Ostatnio podjął się ciekawej próby ustalenia, ile osób może trafić do nieba, posługując się krótką analizą matematyczną. Jakie są jego wnioski?

Ile osób zostanie zbawionych? Ksiądz z TikToka ma odpowiedź
Ksiądz z TikToka mówi, ile osób trafi do nieba. Przedstawia dokładne wyliczenia (TikTok)

Ksiądz Sebastian Picur to prawdziwy fenomen na TikToku - zgromadził on tam blisko 840 tysięcy obserwatorów. Platforma ta łączy zarówno młodszych, jak i starszych użytkowników zainteresowanych jego niebanalnym podejściem do tematów związanych z wiarą oraz poczuciem humoru.

Swoje materiały publikuje regularnie i w prosty sposób objaśnia różnorodne kwestie powiązane z Kościołem.

Co ważne, te treści cieszą się naprawdę potężnym zainteresowaniem widzów. Do tej pory opublikowane przez ks. Picura doczekały się ponad 18 milionów polubień, a pod każdym z materiałów pojawiają się dziesiątki, jeśli nie setki komentarzy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Pozycja Kościoła w Polsce słabnie? "Pewne drogi się rozchodzą"

Ile osób zostanie zbawionych? Ksiądz tłumaczy Apokalipsę św. Jana

Duchowny z TikToka często pomaga użytkownikom zrozumieć zawiłości religii chrześcijańskiej. Tym razem skupił się na temacie zbawienia, omawiając znaną z Biblii liczbę 144 tysięcy osób, które - zgodnie z Apokalipsą św. Jana - mają osiągnąć zbawienie. W rzeczywistości, spoglądając na skalę katolickiej społeczności, liczącej około 1,5 miliarda osób, wielu zastanawia się, czy rzeczywiście tak niewielu z nich trafi do nieba. Ta kwestia okazała się być jednak dla księdza Picura bardzo prosta.

Jak podaje Apokalipsa św. Jana: - II usłyszałem liczbę opieczętowanych: sto czterdzieści cztery tysiące opieczętowanych ze wszystkich pokoleń synów Izraela - zapisano w Biblii Tysiąclecia. Do tego właśnie fragmentu odniósł się ksiądz Picur, tłumacząc, że nie należy traktować dosłownie liczby zbawionych. Co więcej, przedstawił on konkretne wyliczenia.

Pamiętajmy, że w Apokalipsie mamy język symboli i każda liczba też jest liczbą symboliczną. 12 oznacza kontynuację. 144 tys. to 12 razy 12 razy 1000. Czyli, 12 pokoleń izraelskich, 12 apostołów czyli Kościół i razy 1000, a ten w Piśmie Świętym oznacza mnogość - wyjaśnia duchowny.

Na zakończenie, ksiądz Sebastian Picur dodał, że owe matematyczne obliczenia prowadzą do wniosku o nieograniczonej i niemożliwej do zliczenia grupie osób, które zostaną zbawione. Te rozważania są dla każdego katolika bardzo pozytywne. Oznacza to bowiem, że wszyscy mamy szansę na zbawienie, uspokajając tym osoby martwiące się o swoją wieczność.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Autor: ACG
Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Zobacz także:
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić