Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Artykuł sponsorowany | 

Jak w najbliższym czasie będzie zmieniać się Łódź?

3

Największe miasta w Polsce zmieniają się bardzo dynamicznie. Co rusz powstają nowe obiekty handlowe, zakłady pracy, biurowce czy osiedla. Łódź nie jest tutaj wyjątkiem i także świetnie wpisuje się w ten trend.

Jak w najbliższym czasie będzie zmieniać się Łódź?
(materiał klienta)
Artykuł sponsorowany

Nie tylko miasto

Mówiąc o dynamicznie zachodzących zmianach w strukturze miasta, trzeba pamiętać o tym, że Łódź, jako trzecie co do wielkości miasto w Polsce oddziałuje mocno na pobliskie ośrodki miejskie. Samą Łódź zamieszkują 682 tysiące mieszkańców, a w bezpośrednim oddziaływaniu miasta żyje ponad milion osób.

Sprawia to, że włodarze muszą patrzeć na tkankę miejską w sposób bardzo kompleksowy. Skupienie inwestycji w ramach ścisłego centrum pogorszyłoby sytuację osób, które dojeżdżają tu do pracy z pobliskich miejscowości. Oznacza to, że inwestycje realizowane w ramach stolicy województwa łódzkiego muszą działać w wielu obszarach, mocno na siebie oddziałując.

Doskonałym przykładem są duże szlaki komunikacyjne. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpisała konkurs na budowę drogi S14. Jej zadaniem ma być rozładowanie ruchu i domknięcie pierścienia zachodniej obwodnicy miejskiej. Inwestycja jest już rozpoczęta, oddanie drogi do użytku planowane jest na 2022 rok.

Powoli kończy się budowa autostrady, która połączy północną część Polski z południem, do granicy państwa z Republiką Czeską w Gorzyczkach. Mowa o Autostradzie Bursztynowej, która na terenie województwa łódzkiego powinna być oddana już za dwa lata, łącząc się z ukończonym odcinkiem drogi, który znajduje się na Śląsku. Kiedy inwestycja zostanie zamknięta, czas dojazdu z południa kraju nad morze może ulec skróceniu nawet o kilka godzin.

Rewitalizacja, czyli rozbudowa miasta z pomysłem

W 2019 roku miasto ogłosiło wiele inicjatyw, które mają usprawnić transport publiczny. Łódź jest na etapie projektowania nowych ciągów dla komunikacji tramwajowej, na przykład w osi ulicy Kilińskiego, Broniewskiego czy Nowowęglowej. Kontynuuje się też rozbudowę sieci wzdłuż ulicy E. Rydza-Śmigłego.

Zrewitalizowana zostanie tkanka miejska w ciągu ulic Sienkiewicza, Zagrodowej czy Zachodniej. Miasto dokłada też starań, by wymienione zostały nawierzchnie chodników. Powstanie nowa, podziemna ulica w Nowym Centrum Łodzi. Trasa powinna udrożnić główne drogi miejskie, które obecnie są przeciążone.

Łódź stara się też stopniowo odnawiać kamienice i lokale mieszkalne, pośród których wiele obiektów jest po prostu zniszczonych. To długofalowy proces, który wymaga zabezpieczenia w budżecie miasta sporej ilości gotówki, jednak efekt jest zdecydowanie wart tych starań.

Inwestycje prywatne nabierają tempa

Łodzianie zapewne pamiętają inwestycje, jakie powstawały w mieście lub jego okolicach kilkanaście lat temu. Dominowały firmy spedycyjne, a rynek high-tech raczej wybierał inne ośrodki miejskie, na czele z Warszawą, Aglomeracją Śląską czy Wrocławiem. Ten stan rzeczy uległ dużym zmianom.

Dziś Łódź to miasto nowoczesne, gdzie zagraniczny kapitał tworzy naprawdę ciekawe, atrakcyjne nie tylko dla pracowników, ale i urbanistów, budynki. Trwa budowa centrum badawczo-laboratoryjnego BRAIN, a stara fabryka Wagnera niebawem zostanie poddana dużym zmianom. Jej część zostanie wydzielona na usługi biurowe, które zapewne będą utrzymane w stylowym, industrialnym designie.

Już kilka lat temu w Łodzi znalazł dla siebie miejsce gigant branży IT, Dell. Powierzchnia użytkowa obiektu to 42 tysiące metrów kwadratowych. Na ukończeniu jest kompleks biurowy Brama Miasta, który powinien doczekać się najemców już w 2020 roku.

Mieszkania w Łodzi przeżywają swoją złotą erę

Świetnie skomunikowane miasto w osi zachód-wschód i północ-południe, które ma połączenia drogowe z dwoma autostradami, rozpala wyobraźnię wielu. Z Łodzi można szybko dotrzeć zarówno do Warszawy, jak i do Poznania czy Torunia. Właśnie dlatego miasto jest obecnie wielkim placem budowy inwestycji mieszkaniowych.

Niestety, ale na zakup własnego „M” w tym ośrodku miejskim może pozwolić sobie tylko część z klientów. Zamieszanie wprowadziła też pandemia koronawirusa, która mocno wpłynie na strukturę rynku pracy w Polsce i w Europie. Właśnie dlatego tak ciekawą opcją zdają się być mieszkania na wynajem.

Niszę dostrzegła firma R4R, która oferuje w pełni urządzone, oddane „pod klucz” mieszkania na wynajem w wielu miastach w Polsce, w tym w Łodzi. Inwestycja mieści się w świetnej lokalizacji, przy ulicy Wodnej. Od dworca Łódź Fabryczna oddalona jest zaledwie o kilometr. Około 10 km dzieli ją od autostrady A1.

Umowa najmu jest przejrzysta i pozbawiona dodatkowych opłat, a R4R.pl oferuje zarówno nowocześnie urządzone kawalerki, jak i lokale, które będą świetnym wyborem dla par czy rodzin z dziećmi. Mając na uwadze rosnącą pozycję Łodzi, jest to bardzo ciekawa propozycja, którą zdecydowanie warto przemyśleć.

Artykuł sponsorowany

Artykuł sponsorowany
Autor: Artykuł Sponsorowany
Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Wybrane dla Ciebie
Wyniki Lotto 18.01.2025 – losowania Lotto, Lotto Plus, Multi Multi, Ekstra Pensja, Ekstra Premia, Mini Lotto, Kaskada
Pociąg pędził prawie 300 km/h. 40-latek jechał między wagonami
"Smok Kampinoski". Niezwykły okaz w Parku Narodowym
Wprowadzono wysokie opłaty w polskich górach. Zła wiadomość dla narciarzy
Kontrowersyjne oświadczenie nt. sprzętu WOŚP. Prawniczka: nie mają mocy prawnej
Zagrożenie zdrowia i życia. Rodzina błaga o pomoc w odnalezieniu 22-latki
Nowy kalendarz ferii zimowych. "Ceny spadną"
Dramatyczna akcja służb na Podkarpaciu. Przysypany mężczyzna
Seniorzy masowo tracą pieniądze. Myślą, że idą na bezpłatne badania
Iga Świątek zagra w kolejnej rundzie. Teraz mecz z Niemką
Chleb ze smalcem za 25, kiełbasa za 30. Ceny w Zakopanem
Zaginęła prawniczka z Lublina. Rodzina zwróciła się z apelem do kierowców
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić