Coraz więcej mówi się o tym kto zastąpi Przemysława Czarnka na stanowisku ministra edukacji w nowym rządzie. Wśród kandydatów najczęściej wymieniana jest Agnieszka Dziemianowicz-Bąk z Lewicy. Zdaniem posłanki polska szkoła musi zostać wprowadzona w nowoczesność. Według wielu nauczycieli bowiem "szkoła nadal tkwi w średniowieczu".
Przemysław Czarnek karierę polityczną rozpoczął w 2002 roku. Wówczas bez powodzenia kandydował w wyborach samorządowych do lubelskiej rady miejskiej. W latach 2015-2019 Czarnek pełnił funkcję wojewody lubelskiego.
W 2019 r. Przemysław Czarnek wystartował w wyborach parlamentarnych do Sejmu z drugiego miejsca na liście Prawa i Sprawiedliwości w Lublinie. Polityk uzyskał mandat posła. Od 19 października 2020 r. został powołany na stanowisko ministra Edukacji i Nauki.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Takie wykształcenie ma Przemysław Czarnek
Przemysław Czarnek urodził się w Kole. W wieku 15 lat przeprowadził się do Lublina, gdzie uczęszczał do II Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie. Studia także rozpoczął w Lublinie.
Czytaj także: Pawłowicz wybuchła. Mówi, co ją spotyka
Czarnek w 2001 r. ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Następnie podjął studia doktoranckie na tym samym wydziale.
Stopień doktora nauk prawnych uzyskał na podstawie pracy "Zasady państwa prawnego i sprawiedliwości społecznej w praktyce ustrojowej III Rzeczypospolitej Polskiej", a stopień doktora habilitowanego nauk prawnych na podstawie dorobku i rozprawy "Wolność gospodarcza. Pierwszy filar społecznej gospodarki rynkowej".
Jest autorem kilkudziesięciu monografii i artykułów naukowych. Specjalizuje się w prawie konstytucyjnym. Jest profesorem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego - czytamy na stronie Ministerstwa Edukacji.
Zatem z wykształcenia Przemysław Czarnek jest prawnikiem.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.