Historia bezprawnego zajęcia pieniędzy przez panią komornik z województwa warmińsko-mazurskiego sięga 2011 roku. 34-letni wówczas przedsiębiorca Jerzy Matulko postanowił wybudować w miejscowości Biskupiec hotel, na co wziął kredyt w banku.
Czytaj także: Kobieta z benzyną. Interwencja policji w Małopolsce
Spłacał kredyt za hotel
Sprawę nagłośnił dziennik "Fakt". Jak się okazało, hotel, o którym mowa, powstał. Nie udało mu się jednak przyciągnąć gości, dlatego wkrótce przedsiębiorca nie miał pieniędzy, aby spłacać raty. "Bank rozpoczął windykację i do akcji wkroczył komornik" – mówi "Faktowi" przedsiębiorca.
Mężczyzna musiał sprzedać hotel, ale dzięki temu udało mu się dogadać z bankiem. Spłacił większość kredytu, a resztę rozłożono mu na raty. Na tym historia się jednak nie skończyła. W 2015 r. wygrał w sądzie sprawę z lokalnym kołem łowieckim, które za szkody wyrządzone przez zwierzynę łowną zapłaciło mu 9 tys. zł. Te pieniądze zamierzał zainwestować.
Komornik bezprawnie przejęła pieniądze
Wówczas do sprawy wkroczyła Joanna S., komornik z Biskupca. Mimo ugody z bankiem kobieta postanowiła przejąć 9 tys. złotych na poczet bankowego długu przedsiębiorcy. Trzy lata później sąd postanowił, że przejęła pieniądze bezprawnie, dopiero wtedy kwota została zwrócona na konto mężczyzny.
Pani komornik w zasadzie nie usunęła skutków swojej nieprawidłowej czynności nawet po tym, jak sąd wskazał na ich bezprawność i uchylił jako niedopuszczalne. Teraz sąd będzie rozstrzygał, czy jej bezprawne działanie wywołało stratę i krzywdę, które powinna zrekompensować poszkodowanemu. – mówi "Faktowi" mecenas Lech Obara.
Przedsiębiorca walczy o odszkodowanie
Teraz przedsiębiorca walczy o 100 tys. złotych odszkodowania. Wynajęty przez niego biegły ustalił, że właśnie taki zysk mógłby mieć 44-latek po 3 latach inwestycji. Pan Jerzy prowadzi bowiem plantację choinek.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.