Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
aktualizacja 

Jerzy Urban nie jest już naczelnym "Nie". Redakcja wreszcie dokonała zmiany

9

Jerzy Urban zmarł w październiku 2022 roku, ale nawet po śmierci piastował funkcję redaktora naczelnego tygodnika "Nie". Jak informują Wirtualne Media, wydawca dokonał właśnie niespodziewanej zmiany i gazeta ma nowego szefa. Urban pozostał honorowym redaktorem naczelnym.

Jerzy Urban nie jest już naczelnym "Nie". Redakcja wreszcie dokonała zmiany
Jerzy Urban zmarł jesienią 2022 roku w Warszawie (AKPA, AKPA)

Jerzy Urban nie żyje od października 2022 roku, ale nawet śmierć nie przeszkodziła mu, by piastować stanowisko redaktora naczelnego tygodnika "Nie". To oczywiście był żart wydawcy i gest w stronę byłego właściciela i szefa, który znany był ze swojego ekstremalnego poczucia humoru. Urban często żartował ze swojej śmierci i z pewnością nie robił z tego tematu tabu.

Jak informują Wirtualne Media, wydawca tygodnika zdecydował, że nowym naczelnym będzie Waldemar Kuchanny, który z początkiem maja zasiądzie w fotelu szefa "Nie". Jerzy Urban nadal będzie widniał w stopce redakcyjnej gazety, ale tym razem jako "honorowy redaktor naczelny". Kuchanny już wcześniej kierował pracą redakcji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: WP News wydanie 08.05, godzina 11:50
Wydawca po kilku miesiącach zawieszenia doszedł do wniosku, żeby sformalizować sytuację praktyczną. Od maja pełnię funkcję redaktora naczelnego, natomiast Jerzy Urban pozostaje honorowym redaktorem naczelnym - tłumaczył Waldemar Kuchanny.

Jerzy Urban zasłynął jako rzecznik rządu u schyłku PRL-u. W 1981 roku objął stanowisko rzecznika prasowego Rady Ministrów, które sprawował do 1989 roku. Ustanowił tradycję cotygodniowych, trwających około godziny konferencji prasowych, które stały się jednym z głównych narzędzi propagandowych rządzących.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Jak powstał tygodnik "Nie" Jerzego Urbana?

W 1989 roku Jerzy Urban spróbował swoich sił w polityce. Nie udało mu się jednak wejść do Sejmu, dlatego nie wziął już później udziału w żadnych innych wyborach. Od 1999 do 2004 należał do Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W 1990 został redaktorem naczelnym założonego przez siebie tygodnika "Nie".

Stanowisko piastował niezmiennie aż do śmierci jesienią 2022 roku, a nawet już po niej. Teraz zastąpił go wieloletni współpracownik, Waldemar Kuchanny, który zapowiedział już, że tytuł nie zmieni swojego charakteru i nadal będzie pismem satyrycznym o mocno politycznym oraz antyklerykalnym wydźwięku. Czyli takim, jaki cenią sobie jego czytelnicy.

Zespół nie jest najmłodszy, ale siły mamy młodzieńcze. Wypracowaliśmy sobie hasło: chcemy być godnymi bękartami Jerzego Urbana - powiedział Wirtualnym Mediom.

Tygodnik "Nie" w 2022 roku miał łączny nakład wielkości 2,95 mln egzemplarzy. Sprzedaż gazety sięgnęła 1,11 mln egzemplarzy. Wydawca, czyli spółka Urma, zwiększył wpływy, ale nadal ponosi straty.

Autor: KGŁ
Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Wybrane dla Ciebie
Wyniki Lotto 21.11.2024 – losowania Lotto, Lotto Plus, Multi Multi, Ekstra Pensja, Ekstra Premia, Mini Lotto, Kaskada
Nakaz aresztowania Netanjahu. "Istotny krok w kierunku sprawiedliwości"
Zmasowane ataki Izraela na Liban. Ponad 47 zabitych
Wrocławski McDonald's podbija sieć. Kolorowe neony, światła i tłumy klientów
Zobaczył tygrysa pod domem. Przerażające nagranie z Chin
Ukraiński recydywista w Sopocie. Pokazał policjantom fałszywe prawo jazdy
Trzaskowski: Na spotkania w prekampanii jeżdżę prywatnym samochodem, urlopu nie planuję
Wypadek na roli. Nogę mężczyzny wciągnęła maszyna
PiS ogłosi swojego kandydata na prezydenta. Wiadomo już gdzie
Skrajnie osłabiony senior w Gdańsku. Jej reakcja uratowała życie 71-latka
Ōkunoshima. Tajemnicza wyspa królików z mroczną przeszłością
Estonia. Tysiące niewybuchów na poligonie wojsk NATO
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić