Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...

"Jestem jednym z pierwszych uratowanych dzieci". Żyje dzięki WOŚP

40

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy znów gra! W tym roku to już 31. finał. Z tej okazji dziennikarka Marta Abramczyk podzieliła się wzruszającym świadectwem. Niespełna 30-letnia kobieta wyjawiła, że była jednym z pierwszych dzieci, które przeżyło dzięki akcji charytatywnej zapoczątkowanej przez Jurka Owsiaka.

"Jestem jednym z pierwszych uratowanych dzieci". Żyje dzięki WOŚP
Dziennikarka ujawnia, że żyje dzięki WOŚP. (AKPA, Facebook(screen), Piętka Mieszko)

Marta Abramczyk to dziennikarka. Przez lata mieszkała w Turcji. Tam studiowała i pracowała jako pilot wycieczek. Prowadzi własnego bloga ejbramsontour.pl, gdzie przybliża głównie kulturę Orientu. Kilka dni temu napisała tekst dla "Onet Podróże", w którym przyznała: "Jestem jednym z pierwszych dzieci uratowanych przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy…".

Jak wspomina w swoim artykule, na świat przyszła w 1993 roku. Niewiele brakło, a dziś nie byłoby jej wśród żywych. Kiedy jej mama znalazła się na bydgoskiej porodówce, nikt nie przypuszczał, że urodzi chorą córkę. Dziewczynkę uratowały: czujność lekarzy i sprzęt przekazany przez WOŚP.

Cała ciąża przebiegała prawidłowo, co miesiąc sprawdzano odczyn Coombsa, który był bez zarzutu. Niestety na sali porodowej wszystko zmieniało się jak w kalejdoskopie - pisze Abramczyk.

Mamę dziennikarki Onet Podróże podpięto do aparatu KTG (rejestruje czynność serca płodu). Urządzenie to trafiło do szpitala dzięki pieniądzom zebranym w trakcie WOŚP. Maszyna pokazała, że tętno dziecka zanika...

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: 30. edycja finału WOŚP już w styczniu. „Nie kopiemy się z koniem”
Lekarze w ostatniej chwili zdążyli przeprowadzić cesarkę. Wszystko dzięki wynikom z KTG, które zainteresowały jednego z nich - pisze Abramczyk.

Marta Abramczyk o swojej historii. Żyje dzięki WOŚP

Dziewczynka urodziła się w bardzo ciężkim stanie. Otrzymała tylko jeden punkt (na dziesięć) w skali Apgar za bijące serce. "Miałyśmy z mamą konflikt serologiczny, więc pierwsze, co przeżyłam na tym świecie, to transfuzja krwi" - wspomina dziennikarka. Jak dodaje, w dziewiątej godzinie życia znaleziono dla niej dawcę.

Kobieta pisze, że miesiąc spędziła pod respiratorem. Rodzice oglądali ją tylko przez szybę. W tamtym czasie nie powstało ani jedno jej zdjęcie. Sytuacja była niepewna. Modlono się o to, by przeżyła. W szpitalu lekarz ochrzcił ją imieniem Nadzieja. Wiele tygodni później, gdy wyszła do domu, odbył się jej drugi chrzest, tym razem w kościele.

To zdjęcie z mojego oficjalnego chrztu, bo pierwszy raz ochrzcił mnie lekarz imieniem Nadzieja. Teraz jestem Marta Nadzieja i dorosłam do tego, aby być dumna ze swojej historii. Dziękuję Wielka Orkiestro. Będę Wam pomagała do końca świata i jeden dzień dłużej! - pisze.
Zdjęcie pochodzi z bloga dziennikarki ejbramsontour.pl
Na zdjęciu Marta Abramczyk. Fotografia pochodzi z bloga dziennikarki ejbramsontour.pl (ejbramsontour.pl, Marta Abramczyk)

Kobieta w artykule dla "Onet Podróże" dodaje: "później wielokrotnie badano mnie sprzętem z serduszkami, a medycy nie mogli uwierzyć, że to ten jeden punkcik, któremu nikt nie dawał szans".

Autor: PŁA
Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Wybrane dla Ciebie
Wyniki Lotto 21.11.2024 – losowania Lotto, Lotto Plus, Multi Multi, Ekstra Pensja, Ekstra Premia, Mini Lotto, Kaskada
Nakaz aresztowania Netanjahu. "Istotny krok w kierunku sprawiedliwości"
Zmasowane ataki Izraela na Liban. Ponad 47 zabitych
Wrocławski McDonald's podbija sieć. Kolorowe neony, światła i tłumy klientów
Zobaczył tygrysa pod domem. Przerażające nagranie z Chin
Ukraiński recydywista w Sopocie. Pokazał policjantom fałszywe prawo jazdy
Trzaskowski: Na spotkania w prekampanii jeżdżę prywatnym samochodem, urlopu nie planuję
Wypadek na roli. Nogę mężczyzny wciągnęła maszyna
PiS ogłosi swojego kandydata na prezydenta. Wiadomo już gdzie
Skrajnie osłabiony senior w Gdańsku. Jej reakcja uratowała życie 71-latka
Ōkunoshima. Tajemnicza wyspa królików z mroczną przeszłością
Estonia. Tysiące niewybuchów na poligonie wojsk NATO
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić