Telewizja Polska podpisała w środę porozumienie z Polską Radą Ekumeniczną. Zarówno w ogólnopolskich kanałach, jak i regionalnych, pojawią się nowe religijne treści "prezentujące rozmaite Kościoły i ich przekaz".
W porozumieniu określono warunki pracy redakcji audycji ekumenicznych w Telewizji Polskiej. Zapisano także zasady nadawania treści prezentujące Kościoły i organizacje, zrzeszone w Polskiej Radzie Ekumenicznej. Na antenach pojawią się filmy dokumentalne, magazyn ekumeniczny oraz cotygodniowa emisja nabożeństw Kościołów członkowskich Rady Ekumenicznej.
"Chrześcijaństwo to najbardziej atakowana religia na świecie"
Chrześcijaństwo jest we współczesnym świecie religią stawianą przed szczególną próbą. To najbardziej atakowana religia na świecie, ponosi najwięcej ofiar i doświadcza straszliwych prześladowań. Codziennie giną chrześcijanie wielu obrządków. Mamy nadzieję, że to porozumienie wzmocni naszą gotowość do dawania świadectwa i dobrze przysłuży się wiernym - stwierdził prezes TVP, Jacek Kurski podpisując porozumienie.
W Telewizji Polskiej są już treści religijne. W ubiegłym roku podpisano umowę z Episkopatem Polski, na mocy której TVP1 codziennie transmituje poranną mszę, TVP3 - Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a TVP Info pokazuje nowe programy katolickie.
Czytaj także: Piekło zamarzło. Lis chwali TVP
W Polskiej Radzie Ekumenicznej są zrzeszone zarówno Kościoły jak i towarzystwa. Obecnie należą do niej: Kościół Chrześcijan Baptystów, Kościół Ewangelicko-Augsburski, Kościół Ewangelicko-Metodystyczny, Kościół Ewangelicko-Reformowany, Kościół Polskokatolicki, Kościół Starokatolicki Mariawitów, Polski Autokefaliczny Kościół Prawosławny oraz Społeczne Towarzystwo Polskich Katolików i Towarzystwo Biblijne w Polsce.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.