Niemal wszystkie nadleśnictwa Regionalnych Dyrekcji Lasów Państwowych przed świętami oferują mieszkańcom stroisz i choinki. Ich sprzedaż najczęściej odbywa się bezpośrednio w leśniczówkach.
Czytaj więcej: Mohammed C. aresztowany. Chodzi o dwa zabójstwa
Drzewka najczęściej pochodzą z cięć pielęgnacyjnych, które i tak muszą być wykonywane w drzewostanach. Pozostawione w lesie, w wyniku panującej konkurencji pomiędzy sąsiadującymi młodymi drzewkami i tak uschłyby w sposób naturalny - informują leśnicy.
Nadleśnictwo Poddębice z woj. łódzkiego właśnie rusza ze sprzedażą świątecznych drzewek. W tym roku leśnicy oferują chętnym osobom, że mogą sami wybrać choinkę i smodzielnie ją pozyskać. Warunkiem jest oczywiście zabranie własnego sprzętu.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Leśnictwa podległe Nadleśnictwu oferują świerki pospolite. Ich wysokość może oscylować od 1,5 do 3 metrów. W niektórych rejonach możemy jeszcze zakupić sosny pospolite.
Choinka to nieodłączny symbol i element w każdym domu przed świętami Bożego Narodzenia. Niektórzy decydują się na zakup sztucznej, która może posłużyć kilka lat. Zdecydowanie więcej osób co roku kupuje żywą choinkę, która pozwala poczuć magię świąt. Drzewko zajmuje honorowe miejsce, często zakładamy na niej świecące lampki, łańcuchy, bombki, czy nawet cukierki. Jest atrakcyjną dekoracją, przy której spędzamy święta.
Drzewko symbolizuje odrodzenie, płodność, ale także narodziny Jezusa Chrystusa. Zielony kolor choinki oznacza nadzieję wraz z przyjściem na świat Zbawiciela. Na czubku choinki możemy założyć gwiazdę, która jest symbolem wyznaczenia Trzem Królom drogi do stajenki.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.