Przez cały wrzesień zajęcia będą odbywać się zgodnie z planem. Pierwszy dzień wolny od lekcji w roku szkolnym 2020/2021 wypada 14 października. Tego dnia obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji w szkołach organizowane są różne uroczystości, wobec czego nie jest to dzień całkowicie wolny.
W tym roku 1 listopada (Wszystkich Świętych) wypada w niedzielę, wobec tego nie ma dodatkowego dnia wolnego. Inaczej sprawa wygląda w przypadku 11 listopada (środa), kiedy to obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości.
Przerwa bożonarodzeniowa rozpocznie się 23 grudnia i potrwa do końca grudnia. Wolny będzie też 1 stycznia (Nowy Rok) i 6 stycznia (Trzech Króli).
Ferie zimowe 2021. Kiedy?
- 18-31 stycznia 2021 r.: województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie.
- 25 stycznia-7 lutego 2021 r.: województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie.
- 1 lutego-14 lutego 2021 r.: województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie.
- 15-28 lutego 2021 r.: województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie.
1 kwietnia rozpocznie się wiosenna przerwa świąteczna. 4 kwietnia obchodzić będziemy Wielkanoc, a dzień później w kalendarzu widnieje Poniedziałek Wielkanocny. Do codziennych obowiązków wrócimy 7 kwietnia.
Matura 2021. Kiedy wypada?
Nim nadejdzie czas matur, uczniów czeka majówka. W tym roku 1 maja (Międzynarodowe Święto Pracy) przypada w sobotę. Dodatkowe wolne będziemy mieli zatem jedynie 3 maja (Święto Konstytucji 3 Maja).
Uczniowie szkół średnich, którzy w tym roku nie przystępują do matury, będą mieć wolne w dniach 4-6 maja. Wówczas odbędą się egzaminy z języka polskiego, matematyki i j. angielskiego (p. podstawowy). Egzaminy ósmoklasisty wypadają w dniach 25-27 maja.
Boże Ciało przypada w tym roku na 3 czerwca. To kolejny dzień wolny od edukacji. Rok szkolny zakończy się z kolei 25 czerwca.
W tym roku szkolnym uczniowie będą uczęszczać do szkół przez 188 dni. 177 dni spędzą natomiast poza salami lekcyjnymi. Przedstawione wyżej dni nie są wszystkimi wolnymi. O dodatkowych zadecydują dyrektorzy.
Czytaj także:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.