Podpisanie Traktatu o dobrym sąsiedztwie odbyło się 17 czerwca 1991 roku w Bonn w zachodnich Niemczech. Zawarli go ówczesny premier Jan Krzysztof Bielecki oraz kanclerz Helmut Kohl. Zgodnie z treścią dokumentu kraje zaczęły dążyć do zacieśnienia relacji, a także zobowiązywały się do zapewnienia wsparcia przedstawicielom poszczególnych mniejszości narodowych.
Przeczytaj także: Mateusz Morawiecki zdecydował. Co z obostrzeniami w kościołach?
Angela Merkel odmówiła spotkania z Mateuszem Morawieckim
Informację o tym, że Angela Merkel odmówiła spotkania z Mateuszem Morawieckim, podała Gazeta Wyborcza. Premier miał zwrócić się z propozycją przyjazdu z ministrami do Berlina, jednak odpowiedź okazała się negatywna. Jednocześnie niemiecka polityk planuje dzień po obchodach zwarcia polsko-niemieckiego traktatu spotkać się z prezydentem Francji, Emmanuelem Macronem.
Przeczytaj także: Morawiecki rzucił wszystko i pojechał w Bieszczady. Jest jeden problem. Widać to na zdjęciu
Podobnie jak w przypadku majowego spotkania z francuskim rządem, Angela Merkel mogła porozmawiać z Morawieckim wirtualnie. Miała jednak uznać, że w przypadku polskich władz takie rozwiązanie nie wchodzi w grę.
W przypadku Polski uznano, że opcja telekonferencji nie wchodzi w grę – relacjonował informator Gazety Wyborczej.
Przeczytaj także: List gończy za Morawieckim. Ujawniono dokumenty
Jednym z tematów, na jakie Mateusz Morawiecki miał rozmawiać z Angelą Merkel, był spór o Nord Stream 2. Premier planował również omówić budowę elektrowni atomowych w Polsce oraz sytuację na Ukrainie.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.