Z badania "Nowe oczekiwania gości hotelowych w czasach COVID-19" płyną jasne wnioski. Jego autorzy podkreślają, że spadło zainteresowanie wyjazdami do hoteli, ale mimo to nadal są one na pierwszym miejscu. 55 proc. badanych chce wyjechać właśnie do obiektów hotelowych i ośrodków wypoczynkowych. Nieznacznie więcej osób niż w poprzednich latach planuje wyjazd do apartamentów - wzrost do 16 proc., o trzy punkty proc.
W opracowaniu czytamy, że badania nie pokazują jednej rzeczy. Jak podkreśla money.pl, nie wskazuje ono na prognozowany boom na domki, kempingi i wypoczynek w innych odosobnionych miejscach.
Zobacz także: Oszczędności w administracji publicznej. Rzecznik rządu zapowiada zmiany
Do domków chce wyjechać 11 proc. respondentów. W poprzednich latach, wypoczywało w nich 5 proc. Polaków. Wzrosło natomiast zainteresowanie agroturystyką - z 6 na 9 proc. Na kemping wybiera się z kolei 2 proc. badanych (wcześniej 1 proc.).
Czytaj także:
- WHO stawia Szwecję za wzór innym państwom
- Koronawirus: WHO przestrzega przed domowymi metodami leczenia
Turyści chcą certyfikatów
Nie zakładamy, że po zakończeniu kwarantanny nasi goście przyjadą do nas dokładnie z takim samym nastawieniem jak przed pandemią. Niestety nikt do tej pory nie spróbował spytać Polaków o ich "post-COVID’owe" oczekiwania wobec hoteli - wyjaśnia pomysł badania Maciej Szatkowski, prezes spółdzielni Blue Marine Mielno, cytowany przez money.pl.
Podkreśla też, że ograniczenia muszą być zrozumiałe i logiczne dla gości, bo będą wprowadzane z uwagi na bezpieczeństwo. Turyści natomiast stawiają sprawę jasno. Aż 57 proc. badanych chce, aby powstał obowiązujący certyfikat bezpieczeństwa. 22 proc. respondentów oczekuje, że poziom bezpieczeństwa będzie kontrolowany i potwierdzany przez zewnętrzne służby.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.
Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.