Eksperci z Funduszu Ochrony Gatunków Mohameda Bin Zayeda przeprowadzili ankietę wśród członków organizacji ochrony przyrody. Wzięło w niej udział 300 ekologów z 85 państw. Okazało się, że od czasu wybuchu pandemii koronawirusa wszyscy ankietowani borykają się z poważnymi problemami.
Przeczytaj także: Koronawirus odradza się w Europie. Ostrzeżenie WHO
Koronawirus: pandemia COVID-19 utrudnia ochronę przyrody
Jak podaje "The National", organizacje ochrony przyrody zmagają się z problemami finansowymi. Ich dochody w głównej mierze zależą od zysków z turystyki. Ponieważ w wyniku pandemii COVID-19 ten sektor przechodzi kryzys gospodarczy, przekłada się to na brak pieniędzy na działania ekologów.
Kryzys dotknął nawet brytyjskie Towarzystwo Zoologiczne. Mimo że to jedna z najbardziej znanych tego typu organizacji na świecie, obecnie znajduje się na skraju bankructwa. Jest to spowodowane zamknięciem ogrodów zoologicznych w Londynie i Whipsnade.
Przeczytaj także: Aż 13 proc. Polaków nie segreguje śmieci. Wiemy, dlaczego [BADANIE]
Sytuacja organizacji chroniących przyrodę prawdopodobnie polepszy się dopiero po zakończeniu pandemii. Eksperci obawiają się jednak, że rządy znowu zaczną przywiązywać wagę do kwestii ochrony przyrody, gdy dojdzie do zwiększenia zapotrzebowania na zasoby naturalne.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.