Na pierwszym miejscu w rankingu znaleźli się ex-aequo Andrzej Duda oraz Szymon Hołownia. Zaufanie do tych polityków zadeklarowało po 50 proc. respondentów. Prezydent w ostatnim miesiącu zanotował awans o 6 punktów procentowych, natomiast marszałek Sejmu spadek o taką samą liczbę. Obaj są jednak na czele stawki.
Czytaj także: Polacy będą załamani. Ogromny cios przed świętami
Trzecie miejsce zajmuje wiceszef Koalicji Obywatelskiej i prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, któremu ufa obecnie 46 proc. respondentów. Co ciekawe, ma też spory elektorat negatywny, nie ufa mu aż 36 proc. badanych. Kto znalazł się na kolejnych pozycjach w stawce?
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Tuż za podium jest wicepremier, szef MON i lider Polskiego Stronnictwa Ludowego, czyli Władysław Kosiniaka-Kamysz z wynikiem 45 proc.. Liderowi PSL nie ufa 27 proc. badanych. Ale i tak może mówić o znakomitej pozycji, na którą długo pracował.
Zaufanie do premiera Donalda Tuska (Koalicja Obywatelska) jest dziś podzielone.
Z jednej strony, ufa mu 44 proc. respondentów, ale aż 43 proc. jest nastawionych do niego negatywnie. To trzeci wynik na antyliście, wyprzedzają go jedynie czołowe postaci Prawa i Sprawiedliwości: były premier Matesz Morawiecki (nie ufa mu 52 proc. badanych) oraz prezes klubu PiS Jarosław Kaczyński z wynikiem 57 proc.
Co jeszcze zaskakuje na liście sondażowej CBOS-u? Na pewno niskie notowania zaufania u polityków PiS, nie tylko Kaczyńskiego i Morawieckiego, ale też Mariusza Błaszczaka. Wysoko w zestawieniu jest lider Konfederacji Krzysztof Bosak, za to zabrakło Sławomira Mentzena.
Zadowoleni ze swoich pozycji na pewno mogą być członkowie rządu: Adam Bodnar (KO), Radosław Sikorski (KO), Małgorzata Kidawa-Błońska (KO), Michał Kołodziejczak (KO), Agnieszka Dziemianowicz-Bąk (Lewica) czy Włodzimierz Czarzasty (Lewica). Stawkę zamyka Czesław Siekierski (PSL), czyli obecny minister rolnictwa.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.