Jeden z czytelników napisał swoje zażalenie po sytuacji, którą zobaczył w pociągu relacji Poznań - Wrocław. Miał zażalenie do tego jak zachowała się w nim matka, córka i wnuczka. O co poszło?
Kultura podróżowania Polaków. Pociąg relacji Poznań - Wrocław. Oczytana dziewucha ściąga swoje trampki i kładzie swoje brudne skarpety na siedzenie obok, babcia trzyma swoje sandały na siedzeniu wnuczki, która biega w adidasach po siedzeniach. Niech żyje Polska! - napisał w liście do redakcji.
Jak czytamy w epoznan, głos w sprawie podróży np. pociągiem i ściągania w trakcie butów zabrała Aleksandra Pakuła zajmująca się profesjonalnie zasadami etykiety.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Kobieta nie ma wątpliwości, że takie zachowanie nie było na miejscu. W pociągu, w samolocie i w innych środkach transportu publicznego nie wypada zdejmować butów. To bardzo niegrzeczne zachowanie.
Puchną ci nogi lub masz inne problemy? Wybierz na podróż wygodniejsze obuwie, nawet przypominające kapcie, ale nigdy nie zostawaj z gołymi nogami lub w skarpetkach - napisała w poście na Instagramie.
Jak często podróżują Polacy?
Jak poinformował w lipcu Urząd Transportu Kolejowego, średnio w ciągu ubiegłego roku statystyczny mieszkaniec Polski podróżował koleją przynajmniej 9,1 razy, czyli niemal o trzy podróże więcej niż rok wcześniej.
Warto podkreślić, że wskaźnik wykorzystania kolei w Polsce nadal jest poniżej średniej europejskiej, co pokazuje duży potencjał do rozwoju przewozów pasażerskich w naszym kraju.
W 2022 roku z usług kolei skorzystało 342,2 mln osób – najwięcej w tym stuleciu. Średnio w ciągu całego roku statystyczny mieszkaniec Polski podróżował koleją przynajmniej 9,1 razy. To niemal 3 podróże więcej niż w 2021 r., w którym wskaźnik wykorzystania kolei wyniósł 6,4 - podał Urząd Transportu Kolejowego.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.