Internauci nie dają za wygraną i wciąż dyskutują z księdzem Sebastianem Picurem na TikToku. Duchowny słynie z nagrywania licznych filmików na tematy z wiązane z wiarą i Kościołem katolickim w sieci. Niedawno odniósł się do noszenia biżuterii z minerałami. Stwierdził, że w niektórych przypadkach jest to grzech.
Noszenie minerałów w celach ozdobnych NIE jest grzechem. Czym innym jest cel dekoracyjny, a czym innym magiczny - wyjaśnił ksiądz.
Czytaj także: Nosisz to na szyi? Ksiądz wprost: "To grzech"
Następnego dnia padło jednak kolejne pytanie, tym razem o biżuterię związaną z chrześcijańskimi symbolami. - Jak powinniśmy traktować noszenie Cudownego Medalika? - pyta internautka. Duchowny bez problemu znalazł odpowiedź: - Noszenie Cudownego Medalika nie łączy się z "siłą" samego materiału, tylko z czcią Maryi, która prowadzi nas do Jezusa - czytamy na nagraniu. Na tym się jednak nie skończyło.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Skrytykowali całowanie religijnych posągów. Ksiądz skwitował o "mocach kamieni"
Kolejne komentarze wciąż prowokowały duchownego do dyskusji i nagrywania filmików na temat kamieni, biżuterii czy religijnych figur. Internauci skrytykowali bowiem całowanie "figury Jezusa ukrzyżowanego", co jest bardzo powszechne na przykład podczas obrządków religijnych. - Przecież obrazom, krzyżom czy figurkom też nadaje się "moce" zbawienia, uzdrawiania itp. Powieszony krzyż nad drzwiami ma chronić dom przed złem - czytamy.
Czytaj także: Ksiądz nie może przestać. "Czuję, że to będzie wiral"
Nadanie mocy, czyli wiary w "kamień" i jego moc to tak samo jak całowanie figury Jezusa ukrzyżowanego, bo dostaniemy moc, zbawienie, łaskę? - brzmiało jedno z pytań skierowanych do Sebastiana Picura.
Gdzie jest źródło "mocy" kamieni? Źródłem błogosławieństwa, które łączy się z czcią krzyża jest Jezus Chrystus - odpowiedział ksiądz.
Mimo kilku filmików na temat kamieni, minerałów, mocy i jej źródeł, chrześcijański tiktoker postanowił nagrać kolejne wideo. Tym razem odniósł się do komentarza na temat świętej Hildegardy z Bingen. - Tymczasem św. Hildegarda, która wspomina o leczniczych działaniach kamieni... - czytamy. Co na to ksiądz Sebastian? Jego wytłumaczeniem było:
Czym innym są naturalne właściwości, czym innym nadprzyrodzone "moce".