25-latek podjął próbę sforsowania królewskich murów o 1:25 w nocy. Mężczyznę zatrzymano i zabrano na komisariat w celu przesłuchania. Według policjantów ani na chwilę nie udało mu się przedostać na teren Pałacu Buckingham czy też pałacowych ogrodów.
Jak informuje policja - w czasie incydentu, rodziny królewskiej nie było na miejscu.
Royal Mews - wyjątkowe miejsce na pałacowej mapie
Royal Mews jest budynkiem, w którym na stałe stacjonują zarówno karety, jak i samochody których używa rodzina królewska. Jest tu też złota kareta koronacyjna, pochodząca z 1762 roku. Ostatnio była używana podczas koronacji Karola III. Stoi tu także używany obecnie przez króla, a wcześniej przez królową Elżbietę II Bentley State Limousine. To także miejsce, w którym planowane ze szczegółami wszystkie podróże członków rodziny królewskiej.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
To oni dbają o bezpieczeństwo rodziny królewskiej
Londyńska policja metropolitalna, zwana potocznie Met Police, na co dzień wykonuje typowe zdania dla policji terytorialnej, ale zadaniem jej funkcjonariuszy jest także zapewnianie ochrony i bezpieczeństwa zarówno brytyjskiej rodzinie królewskiej, jak i premierowi Wielkiej Brytanii i innym ważnym politykom tego kraju, ale także tym, którzy Wielką Brytanię odwiedzają.
Dodatkowo bezpieczeństwa rodziny królewskiej pilnuje Gwardia Królewska, organizowana przez brytyjską armię. Ma ona zorganizowane posterunki wartownicze w Pałacu Buckingham - także dla Gwardii Konnej. Członkowie Gwardii Królewskiej mają odpowiedni protokół zachowań, który zakłada m.in. to, że nie dadzą się w żaden sposób rozproszyć, co utrudniają im sami turyści. Członek Gwardii Królewskiej może taką osobę upomnieć, nawet na nią krzyknąć. Dotyczy to także Gwardii Konnej i przypadków, w których turyści starają się zaczepiać konie.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.