Sprawę nagłośnił portal mojewronki.pl. Na szpitalnym oddziale ratunkowym w Szamotułach dyżurował lekarz, który 18 lipca został oficjalnie pozbawiony prawa do wykonywania zawodu.
Remigiusz K. nie zgłosił tego swoim przełożonym i dalej przychodził do pracy. Z nieoficjalnych ustaleń portalu wynika, że cała sytuacja wyszła na jaw, ponieważ system zaczął odrzucać recepty wystawiane przez lekarza.
Dyrektor szpitala w Szamotułach o wszystkim dowiedział się dopiero w poniedziałek 22 lipca, po tym, jak informacja pojawiła się na stronie internetowej Izby Lekarskiej. Przełożony natychmiast odsunął lekarza od pracy, rozwiązał też z nim umowę i zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
W tej sprawie zaskakuje kilka kwestii. Dyrektor szpitala twierdzi, że żaden organ nie powiadomił placówki o odebraniu prawa wykonywania zawodu Remigiuszowi K. "Musiałbym co godzinę sprawdzać, czy lekarz może pracować" - podkreślił w rozmowie z Radiem Poznań.
Na razie nie wiadomo, dlaczego lekarz otrzymał zakaz, ale główny zainteresowany - jak podaje Radio Poznań - miał wyjaśniać przełożonemu, że doszło do pomyłki. Cała sytuacja wywołała ogromne zamieszanie i nie jest jasne, co z receptami czy też diagnozami postawionymi przez lekarza w czasie, gdy nie posiadał stosownych uprawnień.
Lekarz z Szamotuł był znany policji
Okazuje się też, że sprawa ma drugie dno. Mowa o medyku, o którym głośno było już w 2018 r. K. zaatakował wówczas żonę (para była w trakcie rozwodu) i próbował porwać własne dzieci. W tym celu, jak opisywała "Gazeta Wyborcza", kupił nawet karetkę, by pod pretekstem pilnej terapii wywieźć je za granicę.
W związku z tym zdarzeniem, mężczyźnie postawiono zarzuty uszkodzenia ciała żony, uprowadzenia dzieci i sfałszowania paszportu.