Seniorom, którzy ukończyli 70. lat i nie posiadają orzeczenia o stopniu niepełnosprawności, ale mające problem z poruszaniem się, władze Poznania zapewniają darmowy transport taksówką do lokali wyborczych. Dotyczy to także osób poruszających się przy pomocy wózka inwalidzkiego. Razem z seniorem może jechać opiekun.
Od 25 marca do 4 kwietnia dostępna jest infolinia dla chętnych ze skorzystania z usługi, na którą należy umówić trasę - tel. 61 646 33 44. Trzeba się pośpieszyć z decyzją, gdyż liczba przewozów jest ograniczona.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Darmowy transport publiczny dla 60+
Z kolei Poznaniacy, którzy w dniu głosowania skończą 60 lat lub więcej, oraz osoby z niepełnosprawnościami (wraz z towarzyszącym opiekunem), mogą korzystać z darmowej komunikacji miejskiej, aby dotrzeć do lokalu wyborczego i wrócić do domu.
Ulga, zatwierdzona przez radnych miasta w zeszłym roku, obowiązuje wyłącznie w dniu wyborów. Aby skorzystać z zwolnienia z opłaty za bilet, należy przedstawić ważny dokument. W przypadku wyborców w wieku 60 lat i starszych może to być dowód osobisty, prawo jazdy lub paszport potwierdzający wiek.
Osoby z niepełnosprawnościami muszą przedstawić dowód tożsamości oraz ważny dokument potwierdzający umiarkowany lub znaczny stopień niepełnosprawności, takie jak orzeczenie, wypis z orzeczenia lub legitymacja.
Wybory samorządowe odbędą się w niedzielę, 7 kwietnia. Jeśli pierwsza tura nie przyniesie rozstrzygnięcia, drugie głosowanie odbędzie się dwa tygodnie później - 21 kwietnia. Jak wskazują reporterzy poznańskiej "Wyborczej" scenariusz drugiej tury w stolicy Wielkopolski jest bardzo prawdopodobny.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.