Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Malwina Witkowska
Malwina Witkowska | 

Myślała, że pisze z samotnym wdowcem. Przelała oszustowi 220 tys. złotych

112

W historię o samotnym wdowcu z Belgii uwierzyła 52-letnia kobieta z powiatu zamojskiego. Zaufała mu na tyle, że przekazała "znajomemu" ponad 220 tys. złotych. Pieniądze te miały pokryć koszty operacji po rzekomym napadzie, a następnie m.in. opłacić pogrzeb ojca w Afryce oraz jego powrót do domu.

Myślała, że pisze z samotnym wdowcem. Przelała oszustowi 220 tys. złotych
Zaślepiona miłością 52-latka uwierzyła internetowemu oszustowi. Przelała mu 220 tys. zł (Pixabay)

Kilka miesięcy temu 52-letnia mieszkanka powiatu zamojskiego otrzymała zaproszenie od nieznajomego mężczyzny za pośrednictwem portalu społecznościowego. Po rozpoczęciu korespondencji dowiedziała się, że mężczyzna ten mieszka w Belgii, gdzie od kilku lat samotnie wychowuje dzieci po śmierci żony.

Twierdził również, że prowadzi własny biznes. W jednej z kolejnych rozmów przekazał jej, że jego ojciec wyjechał do Afryki, a on wraz z dziećmi udał się tam, by go odwiedzić.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kasy tradycyjne czy samoobsługowe - które wybierają Polacy?

- Opowiedział 52-latce, że kiedy już był w Afryce, to został napadnięty i pobity, a napastnicy skradli mu wszystkie dokumenty. Trafił też do szpitala. Pisana przez znajomego historia wydawała się 52-latce autentyczna. Nawet wtedy, gdy wysłał jej wiadomości z prośbą o pieniądze, których miał potrzebować na operację - przekazała podkomisarz Dorota Krukowska-Bubiło z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Kobieta najpierw przelała na jego konto kilka tysięcy złotych. Później regularnie wysyłała mu pieniądze. Mężczyzna przedstawiał różne powody swoich finansowych potrzeb, takie jak koszty operacji, leczenie córki, wydatki na jedzenie i zakwaterowanie, a także opłacenie pogrzebu ojca, który niespodziewanie zmarł, oraz ich powrót z Afryki.

Zaślepiona miłością przelała mu 220 tys. zł

Dodatkowo mężczyzna wspominał o chęci odwiedzenia Polski, aby spotkać się z 52-latką. Obiecał także, że zwróci jej wszystkie przekazane pieniądze, gdy tylko rozwiąże swoje problemy.

Zmanipulowana przez znajomego z Belgii 52-latka takich transakcji wykonała kilkadziesiąt na łączną kwotę prawie 220 tys. złotych. Pieniądze, które mu wpłacała, pochodziły z jej oszczędności, zaciągniętych w bankach kredytów oraz pożyczek od rodziny i znajomych - dodała podkomisarz Dorota Krukowska-Bubiło.

Kobieta zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa dopiero wtedy, gdy jej znajomi zaczęli się interesować sprawą. Zaniepokoiło ich, gdy próbowała po raz kolejny pożyczyć od nich pieniądze. To właśnie oni uświadomili jej, że została oszukana. Kobieta zgłosiła sprawę na policję.

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Zobacz także:
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Kontaktkontakt@pomoc.wp.plRegulaminRegulamin dodawania opiniiPolityka prywatnościUstawienia prywatnościReklamaWszystkie artykuły
Zobacz takżeDomodiKafeteria (forum)tv.wp.plPudelekGenialne
INFORMACJE ZE ŚWIATAKorea PółnocnaUkrainaTurcjaRosjaWłochySyriaTajwanUSANiemcyBiałoruśWielka Brytania
WYDARZENIANewsyNiedziele handloweKoronawirusObwód kaliningradzkiInflacjaChinyTrybunał KonstytucyjnyWojna w UkrainieWzrost cenWakacje kredytoweLatoWakacje
ZNANI POLITYCYJoe BidenKim Dzong UnDonald TrumpWładimir PutinAngela MerkelEmmanuel MacronAlaksandr ŁukaszenkaXi JinpingWołodymyr ZełenskiOlaf Scholz

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić