pogoda
Warszawa

O włos od tragedii. Nad dnie rzeki dzieci znalazły niewybuch

97

Niebezpieczne znalezisko w Czechyniu, w Nadleśnictwie Płytnica. Bawiące się w rzece Piława dzieci znalazły niewybuch. Do podobnego zdarzenia doszło już 21 lat temu, wtedy zginął nastolatek.

O włos od tragedii. Nad dnie rzeki dzieci znalazły niewybuch
O włos od tragedii. Nad dnie rzeki dzieci znalazły niewybuch. (Facebook.com, Edward Malicki)

Do nietypowego znaleziska doszło w ubiegły piątek w Czechyniu (woj, zachodniopomorskie). Na dnie Piławy dzieci znalazły niewybuch. Na szczęście dzieci były na tyle rozważne, że nie dotykały pocisku, tylko od razu zawiadomiły leśniczego, który wezwał policję. Funkcjonariusze zabezpieczyli teren do momentu przyjazdu saperów. Pocisk przewieziono na specjalny poligon, gdzie został zdetonowany.

Mieszkańcy Czechynia nadal pamiętają tragedię sprzed 21 lat

Przypominamy, że do podobnej sytuacji doszło w Czechyniu już 21 lat temu. Wtedy jednak incydent nie miał szczęśliwego finału. 17-latek znalazł niewybuch i zaniósł go do domu, umieścił w imadle i chciał go przepiłować. Wtedy pocisk eksplodował, a nastolatek zginął na miejscu. Ciężko ranni zostali jego 13-letnia siostra, i 8-letni i 21-letni koledzy.

Służby bezpieczeństwa przypominają, że znaleziska, które wyglądają jak niewybuchy należy omijać z daleka. Nie można ich ani dotykać, ani przenosić lub rozbrajać. W przypadku natrafienia na takie niebezpieczne przedmioty, należy natychmiast poinformować policję.

Autor: ESO
Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Wybrane dla Ciebie
Wyniki Lotto 25.04.2025 – losowania Euro Jackpot, Multi Multi, Ekstra Pensja, Ekstra Premia, Mini Lotto, Kaskada
Mówiła, że jedynie "pożycza". Pracownica banku ukradła z kont klientów 240 tys. dolarów
Rozświetlił nocne niebo nad brazylijską Taquarą. Mieszkańcy poszukują kawałków meteorytu
Wymieniają Polskę. Holendrzy publikują niepokojący raport
Groźny wirus na horyzoncie? Alarm w Wielkopolsce
Chciała obniżyć gorączkę u syna. Niemal skazała go na śmierć
Zełenski: Na Kijów spadła rakieta z amerykańskimi częściami
To koniec czarterów, jakie znamy? Itaka uruchamia własną linię lotniczą
Zatrzymany na granicy. Turecki kurier migrantów złapany
Niezwykła piłkarska rodzina. Talent przekazywany w genach
Szczere słowa kardynała. Mówi, czy mógłby zostać papieżem
Przełomowe odkrycie naukowców z Gdańska. Powoduje parazytozy
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić