Sondzie udało się uchwycić zarówno ciemne, jak i jasne strony księżyca. Na wypuszczonej przez NASA animacji widać także chmury Jowisza, występujące na nim cyklony oraz burze. Zdjęcia zrobiono przed trzydziestym czwartym lotem sondy Juno w czerwcu oraz po nim. Następne ekspedycje zaplanowano na 21 lipca.
Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej wypuściła zdjęcia z perspektywy “kapitana statku kosmicznego”, ukazujące widok na Jowisza oraz jego największy księżyc Ganimedes.
Zdjęcia największego księżyca w Układzie Słonecznym uchwycono 7 lipca, kiedy sonda podleciała blisko pokrytego lodem Ganimedesa. To niemałe osiągnięcie, bowiem udało jej się pokonać większy dystans niż jakiekolwiek innej maszynie, przynajmniej od czasów przelotu sondy Galileo z roku 2000.
Fotografie ukazują kilka ciemnych i jasnych regionów księżyca, które przypuszczalnie powstały w wyniku sublimacji. Proces ten polega na zamianie lodu w parę wodną. Oprócz tego na zdjęciach uchwycono krater Tros, który jest uznawany za jeden z większych i jaśniejszych na Ganimedesie.
Uchwycono też animację, na której widać słynne na Jowiszu cyklony i burze. Trwający trzy i pół minuty film został opublikowany przez NASA w czwartek 15 lipca. Jest to najbliższe zrobione dotąd zdjęcia księżycowi Ganimedes, który uformował się niemal cztery i pół miliona lat temu, w tym samym czasie co Jowisz.
Ganimedes to jedyny księżyc, który ma swoje pole magnetyczne, co powoduje powstawanie zorzy polarnej. Są to wstążki święcącego, naelektryzowanego gazu krążące w regionach biegunów północnego i południowego.