13- i 14-latka, znane opinii publicznej tylko jako D. i F. dopuściły się przestępstwa w Hartlepool w grudniu 2014 roku. To wtedy brutalnie zabiły 39-letnią Angelę Wrightson w jej własnym domu.
Ofiara była znana lokalnie jako Alco Ange i pozwalała pić uczniom w swoim salonie. Nastolatki przez pięć godzin torturowały kobietę, rzucając w nią przedmiotami- od ceramicznego wazonu, szklanej ozdoby, ramki na zdjęcia aż po łopatę, drukarkę i telewizor.
W połowie tej okrutnej rzezi opublikowały zdjęcia z ranną kobietą na Snapchacie, przy okazji rozmawiając przez telefon z przyjaciółmi i tańcząc.
W 2016 sąd skazał je na dożywocie, z czego na pewno będą musiały odsiedzieć 15 lat. Anonimowość nastolatek wygasła, zgodnie z prawem, gdy ukończyły 18 lat. W związku z tym w październiku ubiegłego roku ich prawnicy zgłosili się do Sądu Najwyższego o przyznanie im anonimowości na całe życie.
W opublikowanym wczoraj orzeczeniu sędzia Justice Tipples przyznała D. i F. dożywotnią anonimowość, uniemożliwiając ich identyfikację. Kierowała się stanem zdrowia psychicznego nastolatek. Sędzia została skrytykowana przez wielu polityków.
Dziś kwestia bezpieczeństwa publicznego została zdemaskowana- powiedział poseł Mike Hill z Hartlepool
Tym samym nastolatki dołączają do m.in. Jona Venablesa i Roberta Thompsona, którzy zamordowali dwuletniego Jamesa Bulgera w Liverpoolu w 1993 roku oraz Mary Bell - która zabiła dwoje małych dzieci w 1968 roku.
Opinia publiczna nazwała orzeczenie sędzi Sądu Najwyższego, mianem "szokującego" i "rozczarowującego".
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.