Według informacji uzyskanych przez portal Daily NK żołnierze są poddawani wycieńczającej pracy, aby utrzymać harmonogram projektu, który został osobiście ogłoszony i jest ściśle nadzorowany przez Kim Dzong Una. Mimo częstych urazów są zmuszani do kontynuowania pracy bez odpowiedniego leczenia, co często prowadzi do zakażeń wymagających hospitalizacji.
Czytaj więcej: "Muszę się przyznać". Tiktoker pokazał nagranie z Warszawy
Pomimo ogromnego obciążenia fizycznego żołnierze nie otrzymują wystarczającej ilości jedzenia, co prowadzi do niedożywienia. Oficerowie wyrażają zaniepokojenie warunkami swoich podwładnych. Ci coraz częściej uciekają z wojska.
17 października jednostka inżynieryjna odpowiedzialna za budowę fabryki przesłuchiwała aresztowanych dezerterów. Większość z nich przyznała, że do ucieczki skłoniło ich poczucie desperacji.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Kim Dzong Un chce, aby projekt budowy regionalnej fabryki trwał 10 lat. To oznacza, że będę pracował na budowie rok po roku, dopóki nie zostanę zwolniony z wojska. Po pierwsze, jestem bardzo głodny, a po drugie, intensywność pracy jest po prostu straszna. Uciekłem, żeby dostać karne zwolnienie z wojska - cytuje 19-letniego wojskowego portal Daily NK.
Gdy przesłuchujący oficer zapytał go, czy zdaje sobie sprawę, że niehonorowe zwolnienie zrujnuje jego perspektywy kariery cywilnej, żołnierz odpowiedział, że to nie ma znaczenia i ponownie poprosił o zwolnienie. Dowódcy uznali, że spełnienie prośby może zachęcić innych do ucieczki. 19-latka poddano reedukacji i przydzielono mu najtrudniejsze możliwe zadania.
Według koreańskich mediów władze planują zaostrzyć kontrolę, by nie dopuścić do kolejnych dezercji. Zespoły żandarmerii wojskowej będą pełnić stałą wartę.
Tymczasowe środki tej jednostki zapobiegają dezercjom, ale problemu żołnierzy dezerterujących z powodu głodu, chorób, zmęczenia i złych warunków pracy nie da się rozwiązać tak łatwo - mówi informator Daily NK.
Czytaj więcej: Tragedia w Warszawie. Dziecko wypadło z balkonu. Nie żyje
W całej Korei Północnej na obszarach wiejskich budowane są nowoczesne fabryki, by podnieść standard życia mieszkańców. W ciągu 10 lat ma powstać 20 takich obiektów. Dzięki temu unowocześniona będzie służba zdrowia, czy placówki edukacyjne.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.