Mieczysław Pietruski przyszedł na świat we Lwowie. Jego pradziad, Oktaw Pietruski był wicemarszałkiem sejmu galicyjskiego oraz przewodniczącym Wydziału Krajowego Galicji. W rozmowie z "Kurierem Galicyjskim" Mieczysław Pietruski przekazał, że odziedziczył swoje imię po ojcu, który był admirałem c.k. floty Austro-Węgier.
W latach 1938-1939 uczył się w Zakładzie oo. Jezuitów w Chyrowie, a lata później nawiązał współpracę z Telewizją Polską oraz Polskim Radiem. Dla mediów pracował w roli inżyniera i spędził tam znaczną część swojego życia zawodowego. Jedną z pierwszych osób, która poinformowała o jego śmierci w mediach był dziennikarz Radia dla Ciebie, Piotr Łoś.
Spotykaliśmy się nieczęsto, a jeśli już to w radiu. Pietruscy to rodzina, żadna to nowina, a powiązania miłe na różne sposoby. Ale Mieczysława poznałem późno i poza rozmówkami rodzinnymi, były też wątki "służbowe". I właściwie dlatego piszę (idąc też za sugestią córki, Kasi), bo mogą tu być osoby, które pamiętają Go z pracy w Telewizji Polskiej i Polskim Radiu (...) Mietek tak świetnie wyglądał, miał "taką głowę", że nie dałbym Mu tych 96 lat... Zostało sporo e-maili, treściwych, no i ta jedna audycja. I żal, że o przynajmniej jeden telefon za mało. R.I.P. - czytamy.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Nie żyje Mieczysław Pietruski
W serwisie nekrologi.wyborcza.pl informację o śmierci Mieczysława Pietruskiego przekazał także wybitny medioznawca i profesor nauk społecznych na Uniwersytecie Warszawskim, Stanisław Jędrzejewski.
lwowiak, Galicjanin, legenda Telewizji Polskiej i Polskiego Radia, znakomity inżynier, człowiek rozległej wiedzy i wielu talentów, obdarzał mnie przyjaźnią. Smutek i żal - czytamy.
Nie podano, co było bezpośrednią przyczyną śmierci byłego pracownika TVP i Polskiego Radia.
Czytaj też: