oprac. Anna Wajs-Wiejacka| 

Nie żyje siostra Agnieszka. Ukazała się jej Matka Boska

108

15 sierpnia, w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, zmarła siostra Agnieszka Katsuko Sasagawa. Przez lata doświadczała objawień maryjnych, które zostały uznane przez Kościół katolicki. Wielu wiernych dopatruje się w nich kontynuacji objawień fatimskich.

Nie żyje siostra Agnieszka. Ukazała się jej Matka Boska
Zmarła siostra Agnieszka. Doświadczyła objawień maryjnych. (Twitter)

W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w wieku 93 lat zmarła siostra Agnieszka Katsuko Sasagawa. Jak przypomina portal "Niedziela", do objawień dochodziło w japońskim mieście Akita na wyspie Honsiu, w klasztorze Służebnic Eucharystii. W trakcie widzeń Matka Boska przekazała siostrze Agnieszce orędzie do świata, wzywając ludzi do nawrócenia, pokuty i modlitwy.

Siostra Agnieszka przyszła na świat w 1930 roku, w buddyjskiej rodzinie. Świadectwo pielęgniarki, którą spotkała na swojej drodze, sprawiło, że nie tylko zdecydowała się przejść na chrześcijaństwo, ale i wstąpić do klasztoru. Do pierwszego widzenia doszło 12 czerwca 1973 roku, kiedy siostra Agnieszka była jeszcze nowicjuszką. To właśnie wtedy dostrzegła światło bijące z tabernakulum w klasztornej kaplicy. Kilka dni później na jej dłoni pojawiła się rana w kształcie krzyża. 6 lipca po raz pierwszy usłyszała głos przemawiający do niej z drewnianej figury Matki Bożej znajdującej się w klasztorze.

Rana, która niedawno widniała na dłoni zakonnicy pojawiła się na dłoni figury Matki Boskiej. Siostra Agnieszka doznała także cudu uzdrowienia. Zniknęły problemy ze słuchem, z którymi wcześniej się borykała. Następne miesiące przyniosły kolejne nadprzyrodzone zjawiska. Jak wymienia "Niedziela", były to m.in. łzy spływające z oczu figury Matki Bożej. Te widziała nie tylko siostra Agnieszka, ale także inne osoby, w tym lokalny biskup Jan Shojiro Ito.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Paweł II, który żył w luksusie. Najbogatszy papież w historii kościoła

Kościół uznał objawienia w japońskiej Akicie

Objawienia z Akity zaczęli badać przedstawiciele Kościoła katolickiego. 2 kwietnia 1984 r. biskup John Shojiro Ito uznał, że wydarzenia miały charakter nadprzyrodzony i nie zawierały elementów sprzecznych z wiarą Kościoła katolickiego i moralnością. Cztery lata później podobnie orzekł ówczesny prefekt Kongregacji Nauki Wiary kard. Joseph Ratzinger, późniejszy papież Benedykt XVI.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Wielu wiernych dopatruje się w objawieniach z Akity kontynuacji objawień fatimskich. Dzieje się tak m.in. dlatego, że do jednego z widzeń doszło w 56. rocznicę objawień fatimskich - 13 października 1973 r. Tamtego dnia siostra Agnieszka modliła się klasztornej kaplicy. W pewnej chwili dostrzegła bijący z tabernakulum blask, a figura Matki Boskiej zaczęła wydzielać piękną woń. Siostra zakonna zaczęła odmawiać różaniec i wtedy usłyszała głos, który ostrzegł, że jeśli ludzie się nie poprawią, czeka ich kara.

Będzie to kara większa niż potop, nieporównywalna z niczym, co widział świat. Ogień spadnie z nieba i unicestwi większą część ludzkości (...) Jedyna broń, jaka wam pozostanie, to różaniec i znak pozostawiony przez mego Syna. Codziennie odmawiajcie różańcowe modlitwy. Na różańcu módlcie się za papieża, biskupów i kapłanów — przekazał głos w trakcie widzenia.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić