oprac. Anna Wajs-Wiejacka| 

Niecodzienna wizyta na posterunku. Podszedł do dyżurnego i dostał pomoc

85

Takiej wizyty policjanci z komendy powiatowej w Golubiu-Dobrzyniu z pewnością się nie spodziewali. Gołąb pocztowy, któremu mocno dały się we znaki upały, wszedł do budynku, pokonał schody i udał się do stanowiska kierowania dyżurnego

Niecodzienna wizyta na posterunku. Podszedł do dyżurnego i dostał pomoc
Nietypowy gość pojawił się w komendzie w Golubiu-Dobrzyniu (YouTube)

Policja to jedna ze służb, u której możemy szukać pomocy, o czym wiedzą nie tylko dzieci, ale nawet... gołębie pocztowe. Jak informuje portal "Gazeta Pomorska", jeden z wyczerpanych upałami ptaków pojawił się budynku Komendy Powiatowej w Golubiu-Dobrzyniu. Gołąb wszedł po schodach, kierując następne kroki do stanowiska kierowania dyżurnego.

Aspirant sztabowy Mariusz Mroczkowski nie pozostał obojętny wobec gołębia. Od razu pomógł wyczerpanemu podróżą i upałami gołębiowi. Funkcjonariusz przygotował dla niego prowizoryczne schronienie, napoił go wodą i nakarmił.

Dzięki obrączce na nodze gołębia pocztowego policjantowi udało się skontaktować także z jego właścicielem. Okazało się, że wycieńczony wysoką temperaturą ptak wyruszył w 200-kilometrowy lot z Czarnkowa w Wielkopolsce do kujawsko-pomorskiego Kowala.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nad morzem już się zaczęło. Korki, tłumy na peronach. "Masakra"

Policjant skontaktował się także z członkiem Polskiego Związku Hodowli Gołębi Pocztowych w Golubiu-Dobrzyniu Andrzejem Dąbrowskim. Gołąb trafił pod opiekę fachowca i dochodzi do siebie. Kiedy odzyska siły, będzie mógł kontynuować swój lot.

Co zrobić, gdy trafisz na gołębia pocztowego?

Gołębie pocztowe znane są z pokonywania dużych odległości. Jednak zdarza się, że nie są w stanie kontynuować podróży, wykończone trudnymi warunkami atmosferycznymi. Jeśli natkniemy się na takiego gołębia, pomóżmy mu. Należy umieścić ptaka w bezpiecznym miejscu, z dala choćby od domowych zwierząt.

Napójmy ptaka i dajmy mu jeść. Należy też skontaktować się z właścicielem gołębia, co umożliwi obrączka znajdująca się na nóżce ptaka. Tam znajdziemy dane, które pozwolą namierzyć hodowcę. Jeśli nie możemy skontaktować się z hodowcą, wówczas warto zwrócić się do lokalnych hodowców gołębi, którzy będą wiedzieli, jak zająć się znalezionym przez nas ptakiem.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić