Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Niemcy piszą o polskich biskupach. "Doradzają w ważnych kwestiach"

46

Niemiecki "Die Tagespost" opublikował artykuł dotyczący poczynań polskich biskupów. Czytelnicy dowiedzieli się, na czym obecnie skupiają się zwierzchnicy kościoła w naszym kraju. Biskupi przyglądają się m.in. edukacji religijnej w szkołach.

Niemcy piszą o polskich biskupach. "Doradzają w ważnych kwestiach"
Biskup Wojciech Osial (PAP, Waldemar Deska)

Niemiecka prasa rozpisuje się na temat tego, co dzieje się w polskiej sferze duchowej. "Polscy biskupi doradzają w ważnych kwestiach społecznych" - zauważono już w tytule materiału.

Następnie podkreślono, że biskupi skupiają się m.in. na edukacji religijnej w szkołach, inicjatywach związanych z rokiem 2025 oraz zagadnieniami ochrony dzieci i młodzieży. Właśnie o tych tematach rozprawiano podczas konferencji, którą w dniu 27 sierpnia 2024 roku zorganizowano na Jasnej Górze.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kontrowersje wokół dopłat do żłobków. Wiceminister wyjaśnia

"Die Tagespost" uznał, że są to na tyle ważne informacje, że powinny one dotrzeć nie tylko do polskich, ale i niemieckich czytelników. W materiale zawarto między innymi wypowiedź przewodniczącego Komisji ds. Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski biskupa Wojciecha Osiala.

Duchowny zwrócił się do rodziców, którzy posyłają swoje dzieci na lekcje religii. Dziękował im za "chęć wychowania we własnej wierze".

Biskup zwrócił się do rodziców i uczniów

Niemcy cytują nie tylko słowa skierowane do rodziców, ale i te, które biskup Osial wystosował w stronę uczniów i nauczycieli.

Chciałbym podziękować uczniom uczęszczającym na lekcje religii. Dziękuję wam - drodzy uczniowie - za to świadectwo wiary, które dajecie. Chciałbym podziękować również nauczycielom religii za ich niekiedy trudną, ale jakże potrzebną pracę. My, biskupi, stoimy za wami, drodzy nauczyciele - podkreślał.

Biskupi prowadzą różne działania w odpowiedzi na pomysły nowych władz naszego kraju. Zamierzają oni ograniczyć liczbę lekcji religii w szkołach.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić